Friss hír, hogy megint ott tartunk, hogy Brüsszel magyarázza, miért nem láthatjuk a C*vid szerződéses dokumentumokat.

Az EU legfelsőbb bíróságának egyik tanácsadója szerint az Európai Bizottságnak átláthatóbbnak kellett volna lennie a Covid-vakcina szerződésekkel kapcsolatban, és többet kellett volna elárulnia arról, hogy kik tárgyalták le ezeket a több milliárd eurós üzleteket.

Ejha, ez aztán a nagy felfedezés, ezért érdemes jogot tanulni.

A Bizottság - vagyis Ursula - ekképp reagál:

Szerintük nem lehetett nyilvánosságra hozni az érintettek nevét, mert az összeesküvés-elméletek hívei zaklathatták volna őket.

Értem.

Tehát amikor Magyarországról van szó, akkor a transzparencia a demokrácia alapja.

Amikor Brüsszelről van szó, akkor a transzparencia csak egy választható lehetőség.

Amikor Orbán Viktorról van szó, akkor minden szerződést, minden döntést, minden e-mailt látni akar a fél Európai Parlament, meg a Bizottság, meg mindenki nagyanyja is.

Amikor Ursula von der Leyenről és a Covid-vakcinaszerződésekről van szó, ahol az Európai Bizottság több milliárd euró értékben vásárolt vakcinákat, amelyet gyakorlatilag minden európai számára kötelezőek lettek, akkor hirtelen mindenkinek fontos a magánszférája.

Aranyos.

Ugyanez a Bizottság évekig tartott vissza Magyarországnak járó milliárdokat jogállamiságra, átláthatóságra és elszámoltathatóságra hivatkozva.

Amit most persze visszaígért még bármilyen elért eredmény előtt, mert hát.... a jogállamiság az egyik napról a másikra meg szokott változni egy országban.

Közben pedig előbb jött a Pfizergate az eltűnt SMS-ekkel, most pedig a vita arról, hogy kik tárgyalták le a vakcinaszerződéseket.

És ilyenkor az emberben (bennem biztosan) felmerül egy ilyen radikális kérdés:

Ha minden rendben volt, akkor miért kell évekig harcolni azért, hogy az emberek (mi) láthassák a dokumentumokat?

Furcsa játékok ezek, Ursula!

(Sajnos idejutottunk! Szerzői jogi figyelmeztetés: a gondolatok csak a forrás és a szerző feltüntetésével oszthatók meg újra.)

️Master Good ügy: itt az első törés a Tisza üzleti elitje és Magyar Péter között!

Miközben a világ figyelme Ukrajnára, Kínára és a Közel-Keletre irányul, egy ország csendben a 21. század egyik legfontosabb geopolitikai nyertesévé válik.

Kazahsztán adja a világ urántermelésének…

A tiszás Rost Andrea két dolgot biztosan elfelejtett: hogy kezdődik a Szózat és van egy 200 milliós luxus villája.

Magyar Péter mindenhonnan eltávolíttatta a Nemzeti Hitvallást. A Miniszterelnökség faláról levett példányt Ruff Bálintnak adta, hogy vigye haza, és azt csináljon vele, amit akar.

A Nemzeti Hitvallás…

Jó reggelt mindenkinek ️ mai napot mi denki jól jegyezze meg. Nemzeti gyásznap! Június 12.
A migrációs paktum kezdete......jó munkát és eredményes napot kívánok. Holnap irány a Fidesz kongresszus.…

️Kedden először nyilatkozott a vagyonáról Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter. Ebből derült ki, hogy Kapitánynak négy ingatlanban van érdekeltsége, van egy Maseratija és hatmilliárd…

Mi a hasonlóság Rost Andreában és Kapitány Istvánban?
Mindketten elfelejtették, hogy van még egy több száz milliós villájuk is.
Rost Andreának Solymáron, Kapitány Istvánnak pedig a Balatonon.
“Jó, de…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média