A szennyező vállalatok fizessék a klímavédelem árát!

👉A glasgow-i klímacsúcs nem oldotta meg az éghajlatváltozás kérdését, azonban nagyfokú ambícióról tett tanúbizonyságot azzal, hogy a párizsi megállapodás törekvéseit közös célként határozta meg – állapította meg Frans Timmermans, a Zöld megállapodás végrehajtásáért felelős uniós biztos az Európai Parlament környezetvédelemmel foglalkozó szakbizottságában!

👉Felszólalásomban rámutattam, hogy a globális partnerek jóval kevesebbet tesznek a környezet megóvásáért, s ezen változtatni szükséges. Úgy vélem továbbá, hogy az uniós célkitűzések hatékony és méltányos megvalósítása érdekében a szennyező nagyvállalatoknak kell fizetniük az általuk okozott környezeti károkért. “Mindeddig túl gyakran történt meg, hogy az európai adófizetőknek kellett viselnük azokat a költségeket, amelyeket a szennyezőknek kellett volna kifizetniük” - mutattam rá felszólalásomban.

👉A „szennyező fizet” elv értelmében az nagyvállalatok által okozott szennyezéssel kapcsolatos költségeket a szennyező vállalalatoknak kell viselniük! Nem hagyjuk, hogy az emberekkel fizetessék meg a klímavédelem költségeit

Kocsis Máté összefoglalta Karácsony Gergely reakcióit a Városháza-ügy kapcsán:

„A főpolgármesterben csalódtak a budapestiek. Most már azt is látjuk, hogy miért.”

Gyula Budai fideszes képviselő azonnali kérdésére válaszoltam a Parlamentben.
👉 Azt kérdezte, hogy a Városháza-gate és a hozzá kapcsolódó fővárosi ingatlanügyekben milyen nyomozások indultak.
👉…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média