Magyarországon minden második megváltozott munkaképességű, fogyatékkal élő embernek van munkája, míg tíz éve csak 18 százalékuk dolgozott.
Dömötör Csaba bejelentette:
A nemzeti konzultációs kérdőíven hét kérdés lesz. Ezek között biztosan lesz egy gázszankciókra vonatkozó rész.
De mi ennek az oka?
A háború kirobbanása után még egyetértés volt abban, hogy az energetikai szektorra nem terjednek majd ki a szankciók. Brüsszelben azonban fokozatosan felülírták ezt. A júniusban elfogadott olajszankciók mellett a gázra is ki akarják terjeszteni a korlátozó intézkedéseket. A júniusi döntés óta Európában meredek emelkedésnek indultak a gázárak, és ez magával húzza az áramárakat is. Sokkal nagyobb ez az áremelkedés, mint amit a háború kirobbanása után tapasztaltunk. Az európai életre gyakorolt következmények súlyosak. Vállalkozások korlátozzák vagy állítják le a termelést, tovább emelkedik az infláció és minden országban drágulnak a rezsiszámlák.
Vannak, akik szerint a szankciók működnek. Egyes brüsszeli vezetők azt is mondják, hogy szenvedni fogunk, de majd csak túléljük valahogy.
Szerintünk viszont a szankciók tönkreteszik a gazdaságot, ezért mielőbbi irányváltásra van szükség. Ha sokan kiállunk ezen vélemény mellett, akkor el is tudjuk érni.
Ezért is bíztatunk mindenkit arra, hogy vegyen részt a nemzeti konzultációban.