1947-ben ezen a napon kezdődött a szlovákiai magyar lakosság kitelepítése a Felvidékről.
1947-ben ezen a napon kezdődött a felvidéki magyar lakosság kitelepítése.
A szlovák-magyar lakosságcsere-egyezményt 1946. február 27-én írták alá.
Az egyezmény értelmében Felvidékről 719 településről 326697 magyart telepítettek ki és fosztottak meg minden ingó és ingatlan vagyontól a "reszlovákizáció" jegyében. Emellett betiltották a magyar nyelv használatát, a magyar egyetemi hallgatókat elbocsátották az egyetemekről, valamint feloszlatták az összes magyar civil szervezetet.
Csehszlovákia 1993-as feloszlása óta, a mai napig nem fogadta el sem Csehország, sem Szlovákia a jogfosztó rendeletek hatálytalanítását és a jogfosztottak kárpótlását.
1947-ben ezen a napon kezdődött a szlovákiai magyar lakosság kitelepítése a Felvidékről.
A további harc nem a győzelmet és nem a békét hozza el, hanem további százezrek halálát. Békére van szükség!
- Orbán Viktor -
Aki azt állítja, hogy a háborút folytatni kell, az nem békepárti, aki azt állítja, hogy fegyvert kell szállítani, az nem békepárti.
Órabérek, 2022, #Eurostat:
+13,9%
+12,2%
+5%
Mindig a magyar érdek mentén!
50 éves a Muzsikás zenekar!
DK: csak Dobrev Klára tudja megállítani az inflációt.
Szerintünk Dobrev Klára csak egy valamit/valakit tud megállítani.
A férjét.
Már ha akarja.
2023.04. - elnökségi ülés:
csoportalapítás
beszámoló a következő fél év rendezvényeinek programjáról
önkormányzati/EP kampány képzés és felkészítő hétvége
Közéleti Akadémia
helyi csoportok pályázati…
„Moszkva” album
Nacsa Lőrinc: Brüsszel valójában politikai érdekek mentén blokkolja az uniós forrásokhoz való hozzájutást. Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke pedig beismerte, hogy nagyon sokat dolgoztak és dolgoznak ma is…
Ma is hazánk függetlenségéért kell harcolnunk: külső erőkkel és belső megbízottjaikkal szemben.
- Orbán Viktor -