Itt nem prájdosok vannak. Patrióták éneklik a “Nélküled”-et.
Mert mi is a baj azzal, hogy a fogyasztót vádoljuk?
A kínálatoldali gondokat nem lehet keresletoldalról, a fogyasztóval simítani el. Nem a fogyasztó hibája, hogy a villany tőzsdei termékké vált, és a piacon estére 708 euró egy megawatt óra villany ára, amikor egyszerre elsötétül l minden napelem-panel.
Nem a fogyasztó hibája, hogy 6.500 MW csúcsigénye van, mikor 14.000 MW (!) beépített erőművi kapacitás van az országban - de ebből 9.000 MW naperőmű…
Esetleg a fogyasztói klímák korlátozása helyett a kontroll nélküli zöldítést kéne befejezni. A probléma ugyanis, hogy a nap- és időjárásfüggő megújulók NEM TUDJÁK a fogyasztási görbét lefedi. Kapitányék meg épp most is további nap- meg szélkapacitást terveztek….
Nem a fogyasztói korlátozás a megoldás.
- PaksII kell, ami folyamatosan termel;
- gázerőmű ami akkor amikor akarom, és
- rugalmassági szolgáltatások, keresletoldali válasz (DSR), sok független aggregátor meg helyi energiaközösségek.
Szívesen, Kapitány, szívesen, Kormány.
/posztok.hu


️
️18:00-tól, élőben, nem érdemes kihagyni…
️ Mit szállít a rendőrség ezekkel? A pride vagy a tüntetés miatt vannak ott? Szerinted?