Fehéroroszország július 3-án ünnepli a függetlenség napját, 1944-ben ezen a napon ugyanis az ország felszabadult a nácik megszállása alól. Az orosz elnök a fehérorosz függetlenség napja alkalmából köszöntötte a fehérorosz népet, ezzel együtt pedig kijelentette, “Oroszorsz....