Az Axel Springernek adott interjúban úgy fogalmazott, hogy „öngyilkossággal” érne fel, ha az Oroszországgal folytatott háború után nem vennék fel Ukrajnát a NATO-ba. A tárcavezető azt is hangsúlyozta, hogy „az egyetlen módja annak, hogy bezárjuk az ajtót az orosz agresszió el...
Kuleba szerint ez az egyetlen módja annak, hogy bezárjuk az ajtót az "orosz agresszió" előtt.