Rendkívül pozitív változások mentek végbe a magyar gazdaságban!

👉 Jelentős mértékben javította a magyar gazdaság növekedési kilátásait az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) legfrissebb szeptemberi jelentése. Pozitív fordulatot lát a jövő évre vonatkozóan, ahol a korábbi 0,7 %-os zsugorodásra vonatkozó előrejelzését 2,8 %-os növekedési kilátásra változtatta.
Mindez azt jelenti, hogy az elmúlt hónapokban pozitív változások mentek végbe a magyar gazdaságban, ami megalapozta a jövővel kapcsolatos optimizmust.

️ Erre vonatkozóan az EBRD az újból meglóduló kiskereskedelmi forgalmat, a fogyasztás újbóli bővülését, valamint a gépjárműipar konjunktúra-stabilizáló szerepét emeli ki.

A fogyasztási színvonal helyreállásának előfeltétele a reálbérek újbóli növekedése, ami az infláció csökkenésével párhuzamosan megvalósul és folytatódik a korábbi évekre jellemző rendkívül dinamika.

A jelentés kiemeli a magyar kormány aktív inflációellenes tevékenységét, a növekedést és munkahelyteremtést ösztönző programjait.

ℹ️ Komoly kitörési lehetőségként veszi számba, hogy az ország kiemelten kezeli az elektromobilitás kihívásaihoz való alkalmazkodást, aminek köszönhető az itt letelepedő, a legfejlettebb technikai színvonalat képviselő akkumulátorgyárak is.

A hét legkedvesebb vendégei.
A váci Karolina Katolikus Általános Iskola negyedikesei érkeztek a Parlamentbe.

Megbeszéltük, hogyan lehet szavazni, kik ülhetnek az ülésteremben, van-e titkos alagút, és…

Erős a gyanú, hogy a Brüsszel által a palesztinoknak nyújtott összesen 691 millió eurónyi támogatásból nagy arányban juthatott a Hamasz terrorszervezetnek is.

Ezt Brüsszelnek azonnal tisztáznia kell.…

Bemutatták a bajai Ganz első elektromos midibuszát!
A saját fejlesztésű, károsanyag-kibocsátás mentes jármű új távlatokat nyithat a cég számára az e-mobilitás területén.👍
Szívből gratulálok a…

Napló/2205: Gabriella feleségemmel, Anna lányommal, Marsa Szonja és Hágen Ádám munkatársaimmal a Nemzeti Művelődési Intézet jövőbeni programjairól egyeztettünk Novák Irén ügyvezető igazgatóval és dr.…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média