

️ Brüsszel legnagyobb kudarca, amiből a mai napig nem tanultak - 5 éve történt meg a Brexit
ℹ️ Pontosan ma 5 évvel ezelőtt, 2020. január 31-én, az Egyesült Királyság hivatalosan is kilépett az Európai Unióból.
👉 Az Egyesült Királyság 1973-ban csatlakozott az Európai Közösségekhez, az EU elődjéhez, egy prosperáló politikai szövetség reményében. Egy népszavazás következtében, 47 évnyi uniós tagság után, ismét külön utakon folytatja történelmét.
️ Bárhogy is nézzük, az Egyesült Királyság kilépése hatalmas kudarc az Európai Unió számára, amely bizonyítja a lakosság kiábrándulását és azt a felismerést, hogy az Unió és intézményei nem működnek megfelelően. Az Európai Unió évek óta folyamatosan veszít versenyképességéből, és átpolitizált, kettős mércén alapuló, föderalista intézményi struktúrát hoz létre a kezdeti, nemzetállamok szuverenitását tiszteletben tartó elképzeléseihez képest.
A Közösség vezetésének felelőtlenségét mutatja, hogy a tagország kilépését támogatta, és nem tett semmit annak megakadályozása érdekében, annak ellenére, hogy az Európai Unió mindenkori kiemelt célja a bővítés. Ami még ennél is nagyobb tragédia, hogy a mai napig nem képes tanulni az európai integráció történetének legnagyobb kudarcából. A brüsszeli elit ugyanazt az öntelt, kettős mércét tartalmazó politikát folytatja az uniós választókkal, ami a Brexithez vezette Nagy-Britannia lakosait.
️ Brüsszelben változás kell! Mi, magyarok, egy bővülő, fejlődő Európai Uniót támogatunk.
Tegyük naggyá Európát!