A tegnapi hazai vereségsorozat után a dollárbaloldal joggal várhatta, hogy legalább a török választásnak örülhet majd. De nem
Az ukrán elnök a Barátság kőolajvezeték felrobbantásával akarta megbénítani Magyarország iparát – írja a The Washington Post.
👉 A lap – amerikai titkosszolgálati dokumentumokra hivatkozva – állítja, hogy Zelenszkij februárban azt javasolta miniszterelnök-helyettesének, hogy Ukrajna robbantsa fel a vezetéket, ezzel ugyanis megsemmisíthetné a magyar ipari infrastruktúra orosz kőolajra épülő elemeit.
👉 A hír leginkább azért megdöbbentő, mert Ukrajnának – észszerű keretek között – nem állna érdekében a szabotázsakció.
1️⃣ A vezeték nemcsak Magyarország, de az egész régiónk ellátásához nélkülözhetetlen.
Az akcióval tehát Zelenszkij – hazánk mellett – több olyan országot is maga ellen fordíthatna, amelyek jelenleg humanitárius, energetikai és gazdasági segítséget nyújtanak Ukrajnának.
2️⃣ A Barátság működése után Ukrajna tetemes tranzitbevételhez jut, amire nagy szüksége van.
Ez a magyarázat arra is, hogy a vezeték kiszolgáló infrastruktúráját ért téli támadást követően a hibát egy nap alatt helyreállították.
Ráadásul Ukrajna – a megnövekedett javítási feladatokra hivatkozva – éppen most emeli a tranzitdíjakat.
/posztok.hu









️