A maga 39 százalékával Magyarország továbbra az uniós országok élén van az átoltottság terén, Máltával együtt vezetjük a rangsort. Ez az elsődleges oka annak, hogy erőteljesen csökken az új fertőzések száma.

Már holnap elérhetjük a 4 millió beoltottat, így jöhet az újraindítás következő szakasza.

- Újdonság az, hogy edzőtermekbe és uszodákba a védetteken túl a versenyszerűen sportoló 18 év alattiak, és a versenyre vagy mérkőzésre készülő 18 év feletti igazolt sportolók is mehetnek.
- Újra lehet majd látogatni a szociális intézményekben és idősotthonokban élőket (ehhez védettségi igazolvány kell majd).
- Védettségi igazolvánnyal karantén-kötelezettség nélkül lehet majd bejönni az országba.
- A csoportosulásra és gyülekezésre vonatkozó korlátozó szabályok továbbra is érvényesek, de amint lehetséges lesz, a kormány ezeket is szeretné enyhíteni és megszüntetni.

A lagzikat és nagyobb családi rendezvényeket várhatóan akkor lehet majd tartani, amikor elérjük az 5 millió beoltottat.

Most már pályán vagyunk, nincs akadálya annak, hogy mindenki rövid idő alatt beoltassa magát, a regisztrációt követő egy héten belül meg lehet kapni az oltást, ezután megérkezik a védettségi igazolvány is. Online már AstraZeneca vakcinával történő oltásra is lehet jelentkezni.

Fontos fejlemény, hogy külön eljárásrend lesz a hiányzó védettségi igazolványok pótlására, erről várhatóan a miniszterelnök részletesebben beszél majd a reggeli rádióinterjúban.

Lépésről lépésre közelebb kerülünk ahhoz, hogy végleg magunk mögött hagyjuk a legnehezebb időszakot, köszönet mindenkinek, aki a szabályok betartásával és az oltási programban való részvétellel részt vesz a járvány elleni türelmet próbáló küzdelemben.

Ma megszavaztuk az adómentességet. Átlagosan havi 40 ezer forint pluszt jelent minden 25 év alatti fiatalnak.

Az elmúlt napokban nagy mennyiségű vakcina érkezett Magyarországra, így most már annyi védőoltás áll rendelkezésre Magyarországon, hogy mindenkit be tudunk oltani, aki regisztrált.

Takler Ágnes főigazgatóval egyeztettem a Karolina kórház működéséről és köszöntem meg neki a kórház minden dolgozójának emberfeletti munkáját .

A Közlekedési Kultúra Napja alkalmából a HUMDA Magyar Autó-Motorsport Fejlesztési Ügynökség Zrt. megbízásából készült kisfilmmel is arra szeretnénk emlékeztetni…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média