☝️Gondolkozzatok, mert ez fájna!
Ismét rácáfoltak a statisztikák az összeomló egészségügy mítoszára.
Az OECD statisztikái szerint Magyarországon az egyik legmagasabb a CT vizsgálatok száma 1000 lakos arányában.
Az első helyen Dél-Korea áll 334 vizsgálattal ezer főre vetítve. A második Luxemburg 283-as mutatóval. A harmadik Lettország 255-tel. A negyedik pedig Magyarország 243-mal, azaz egy hajszállal lecsúszva a dobogóról.
Csak a perspektíva kedvéért a finn mutató 68, a norvég 93, az olasz 111, a szlovén 118, a cseh 126, és a holland is csak 138. Azaz nálunk két-három-négyszer több CT vizsgálat történkik lakosságarányosan, mint számos fejlett államban.
Tegyük ehhez hozzá, hogy 2010-ben 76 volt a magyar mutató, és ezzel a rangsor vége felé kullogtunk.
Ne higgyünk a propagandának. Szídni mindig mindent és mindenkit lehet, objektív helyzetértékelést viszont csak a megfelelő statiszitkák adhanak.
Link a komment szekcióban.
Forrás: Sebestyén Géza
/posztok.hu

️ Orbán Viktor: Magyarország gázellátása nincs veszélyben, de észnél kell lenni. 



️Vajdaságban robbantani akartak, Orbán Viktor elrendelte a Török Áramlat magyarországi szakaszának katonai védelmét! A honvédség már a vezeték mellett!
