A dollárbaloldal összes képviselője leszavazta az Európai Parlamentben, hogy Magyarország a REPowerEU Program keretében energetikai fejlesztésekre rendelkezésünkre álló uniós forrásokat olajipari infrastrukturális beruházásokra használhassa fel! Azaz, hogy ezeket a forrásokat például a százhalombattai olajfinomító fejlesztésére fordíthassuk, ami azért szükséges, mert az ma szinte kizárólag csak orosz nyersolaj finomítására alkalmas, és nem tud a világ más térségéből származó nyersolajat feldolgozni.
A dollárbaloldal ezzel tehát nem kevesebbet tett, mintsem hogy meg akarja akadályozni, hogy hazánk uniós forrásokat használhasson a létkérdést jelentő energiafüggetlenségünk és energiabiztonságunk megteremtéséhez.
Évek óta kénytelenek vagyunk megtapasztalni, ahogy a baloldal a saját hazája ellen áskálódik, látjuk, hogy lelkesen támogatta és támogatja az elhibázott uniós szankciókat, és mindvégig ellenezték a benzinársapkát is, amely megvédte a magyar családokat.
A három milliárd forintnyi guruló dollár fényében talán nem költői a kérdés, hogy a hazai baloldal vajon kinek az érdekeit is képviseli valójában?!
Vajon mikor lesz végre hazánk energiabiztonságát illetően egy olyan téma, amikor a dollárbaloldal végre a magyar emberek oldalára áll és a magyar érdekeket képviseli?
De leginkább egyáltalán mikor lesz egy olyan téma, amiben végre Magyarország pártján állnak?
Ennyi.

Kovács József, a térség országgyűlési képviselője, Kreszta Traján, az Országgyűlés román nemzetiségi szószólója, Kozma György, az Országos Román Önkormányzat elnöke társaságában három helyszínen…

Láng Zsolt kormánybiztos úr meghívására a II. kerületi Fidesz-KDNP évzáró csoportülésén beszéltem az európai uniós tárgyalások jelen állásáról.

Elmondtam, hogy politikai nézetektől és kormányoktól…

A frankofóniának mély gyökerei vannak a magyar kultúrában!

Pascal Andreani volt budapesti francia nagykövet Pro Cultura Hungarica kitüntetésben részesült a párizsi magyar nagykövetségen!

Különösen…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média