A válogatottnak már csak a világbajnokságon lesz lehetősége olimpiai kvótát szerezni.
A magyar női vízilabda-válogatott 12-11-es vereséget szenvedett az olasz csapattól az Eindhovenben zajló Európa-bajnokság keddi negyeddöntőjében, így nem szerezhet olimpiai kvótát a kontinensviadalon.