A politikus szerint a feladatunk a végsőkig ragaszkodni a szabadságharc értékeihez.
1956. október 23-án volt egy nemzet a Kárpát-medencében, amely mert egy hangos nemet mondani. A magyar emberek a szabadságot választották – hangsúlyozta Gion Gábor államtitkár.