A hágai vezetés most aktívan együtt akar működni az egykori rabszolgák leszármazottjaival.
Karácsonyi beszédében a király hangsúlyozta, hogy a királyság egykori gyarmatain kegyetlenül bántak az emberekkel, de ezért a ma élő emberek közül már senki sem tehető felelőssé.