️Hoppá: a Tisza házi-médiájánál dolgozó Fiala János is élesen nekiment Magyar Péternek, szerinte hülyét csinált a közmédia új vezetőjéből!
Nem mondhatja senki, hogy ne lennék nyitott a párbeszédre: ma Márki-Zay Péterrel beszélgettem egy közös műsorban. A baloldal 2022-es miniszterelnök-jelöltje júniusban még arról írt, hogy csak a börtönbe vonulásomig tudok majd Facebook-követőket szerezni.
Éppen ezért is gondoltam, hogy érdemes elfogadni a meghívást. A párbeszédre való hajlandóság nem gyengeség, hanem a demokratikus közélet része. Attól, hogy valakivel nagyon sok mindenben nem értünk egyet, még le lehet vele ülni beszélgetni.
A mai műsor egyébként azt is megerősítette bennem, hogy a politikában sokszor elhangzanak olyan túlzó mondatok, amelyeket egy kiélezett helyzetben mondanak ki, de később már maguk sem gondolják komolyan. Márki-Zay Péter is így volt ezzel, amikor szembesítettem a júniusi bejegyzésével, nem is emlékezett már rá. A jelek szerint már abban sem teljesen biztos, hogy arra szavazott, mint amit most lát a Tisza-kormánytól.
Én mindenesetre a jövőben is nyitott leszek arra, hogy bárkivel leüljek beszélgetni, legyen szó kormánypárti vagy ellenzéki véleményformálóról. Remélem egyszer ebbe az irányba mozdul el a hazai közélet.
/posztok.hu







