A piros színt hosszú ideje a radikalizmussal azonosítják, amely visszanyúlik a munkások vérét szimbolizáló mozgalmakig. A piros emiatt korábban a radikális kommunistáktól kezdve a szociáldemokratákig számos baloldali politikai szervezet szimbóluma volt, az amerikai demokraták is sokáig ezt a színt használták. A Republikánus Pártnak pedig történelmileg szoros kapcsolata volt a kék színnel, ami egészen az amerikai polgárháború idejére nyúlik vissza: a republikánus Abraham Lincoln uniós hadseregét gyakran sötétkék egyenruhájukról lehetett felismerni, szemben a Konföderáció szürkéjével.

A piros és kék színek használata ugyanakkor a hosszú évtizedek során össze-vissza cserélődött a pártok között: még a republikánus Ronald Reagan, vagy éppen George H. W. Bush kampányát is főként a kék szín dominálta, ma azonban már rendkívül furcsa lenne Donald Trumpot kékben, vagy éppen Kamala Harrist piros színben látni.

A színkódok rögzítését a színes tévék elterjedése indította el az 1980-as években. A televíziócsatornák ugyanis innentől kezdve az amerikai zászló színeit (a pirosat, a fehéret és a kéket) használták a választási eredmények megjelenítésére. Kezdetben a különböző televíziócsatornák még eltérő színkódokat használtak, azonban az 1990-es évekre rögzültek a mai színek, a legtöbb televíziócsatorna a republikánusokra a pirosat, míg a demokratákra a kéket kezdte el használni. Az egyik magyarázat erre, hogy mivel Reagan neve r-betűvel kezdődik, mint a red, azaz piros szó, így a republikánusokat is azzal kell jelölni.

A végleges színelosztást a 2000-es amerikai elnökválasztás hozta el, amikor a republikánus George W. Bush és a demokrata Al Gore között az amerikai történelem legszorosabb és legvitatottabb választása zajlott le. Ebben a feszült időszakban a színkódolt térképek kulcsfontosságúvá váltak, és a ma is használt színkódok a választás utáni hetekben olyan széles körben elterjedtek, hogy végül beépültek az amerikai politikai közbeszédbe. Így a republikánusok innentől fixen a piros színt, míg a demokraták a kéket használják a kampányuk során.

ma dönt Amerika, hogy patrióta vagy globalista úton halad-e tovább!

mi is készülünk: kövesd a Patriótán ma és holnap az élő hírfolyamunkat, a legjobb elemzőkkel és műsorvezetőkkel!
a link a kommenteknél…

Mi már készülünk!

Mindenkit várunk szeretettel csütörtökön 18 órakor a révfülöpi Ordass Lajos Evangélikus Oktatási Központban, a Balatoni Polgári Szalon következő estjén!

Ezek a beruházások garantálják a gazdasági növekedést a jövőben.

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média