Miközben a nyugati sajtót olvasva azt hihetnénk, hogy egy-két országtól eltekintve már senki sem áll szóba Ororszországgal, a szankcióktól pedig gyakorlatilag már összeomlottak, a helyzet egy "kicsit" más: az orosz gazdaság növekedik, az eredetileg Brazília, Oroszország, India, Kína által létrehozott BRIC-ből pedig Dél-Afrika csatlakozásával BRICS, az idei bővülésével pedig BRICS+ lett. Az új tagok közé tartozik Irán, Egyiptom, Etiópia, az Egyesült Arab Emírségek, valamint részt vesz a csoport tevékenységében Szaúd-Arábia is.

Vásárlóerő-paritáson számolva ez a tíz ország termeli a globális GDP 35,6 százalékát, és itt él a világ népességének 45 százaléka, három és fél milliárd fő. Ha Szaúd-Arábia csatlakozna, a világ nyersolajtermelésének 44 százaléka a BRICS-ben lenne. A G7 országai ehhez képest a világ GDP-jének 30,3 százalékát termelik, és kevesebb mint a világ lakosságának 10 százaléka él itt. Az elkövetkező években a BRICS valószínűleg tovább bővül, mivel több mint 40 ország jelezte valamilyen formában csatlakozási szándékát, köztük olyan feltörekvő hatalmak, mint Indonézia, Törökország, Azerbajdzsán, Malajzia, de bejelentkezett például Szíria és Kuba is.

Keddtől csütörtökig az oroszországi Kazanyban rendezik meg a BRICS éves csúcstalálkozóját. A világ minden tájáról 32 külföldi küldöttséget várnak, közülük 24-et állam- és kormányfői szinten.

Téged is érdekel a digitális jövő?

Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány célja, hogy bemutassa a digitalizáció gazdaságra, társadalomra és politikára gyakorolt hatásait egy interaktív fórumon, ahol…

️Új #10Eu #podcast
Mi tanult Európa a 2015-ös migrációs válságból?
👉 Hogyan változott az EU migrációs politikája az elmúlt évtizedben?
👉 Miért lett megosztott Európa a migráció kérdésében?
👉 Milyen…

Már ma megkezdődnek az 1956-os forradalom és szabadságharc 68. évfordulója alkalmából szervezett megemlékezések.

kedden 14 órakor koszorúzást tartanak az 1956-os Műegyetemi emlékműnél
15 órakor…

„1956 hősei, Nagy Imre, a budapesti és a vidéki értelmiségi ellenállók, a munkás- és parasztemberek nem csupán az országért, hanem sokkal többért, a hazáért, egy jobb életért, a demokratikus politikai…

Brüsszel támogatásokat venne el a gazdáktól. Ezt nem fogjuk hagyni.

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média