A Sakkozó Magyarok XXVIII. találkozója a Hungarikum Ligetben.
Kedden Pannonhalmára voltam hivatalos. A Bazilika DCCC ünnepségre. Az alkalom tiszteletére a Magyar Nemzeti Bank a Nemzeti Örökség Intézete kezdeményezésére emlékérmet bocsájtott ki.
Pannonhalma egyidős a magyar nemzettel. A Szent Márton tiszteletére épült szerzetestemplomot 800 esztendővel ezelőtt szentelték fel.
A szó szoros és a szó átvitt értelmében is sziklára, kősziklára épült.
Ahogyan Sulyok Tamás köztársasági elnök úr fogalmazott ünnepi beszédében:
"Pannonhalma egyszerre született a magyar állammal, az apátság története együtt íródott a nemzettel. A bazilika túlélte évszázadok pusztító viharait, ezzel megmutatta, rendíthetetlen, sziklaszilárd alapokra építették. Pusztította tűzvész, utána felújították. Fenyegették tatár hadak, később végvárként használták a katonák. II. József feloszlatta itt a rendet, másfél évtizeddel később már tanító rendként tekinthettünk rá. Pannonhalmának ma is fontos szerepe van abban, hogy hazánkban a kereszténység megmaradjon, hogy a következő nemzedékek megtartsák hitüket, keresztény magyar önazonosságukat. Egy olyan hely, ahol ezer éve a béke nyelvén beszélnek."
/posztok.hu





5 kontinens, 46 ország, 276 versenyző.
A Maynoothban megrendezett versenyről a magyar diákok három bronzéremmel tértek haza.
Már korán reggel elindultunk Erdélybe. Marosvásárhelyre tartunk, ahol a magyarság helyi vezetőivel találkozom.
Tegnap este ismét fellobbant a láng Párizsban és kezdetét vette a XVII. Nyári Paralimpiai Játékok, ahol 13 sportágban 39 magyar versenyzőért szoríthatunk.
Hamarosan!
️

