Sonkamesterek. 🧑

Sonkamesterek. 🧑

Rendhagyó húsvét...
👉Az elmúlt hetekben a könyvtáram a garázsban, raklapokon, bedobozolva.
👉Érik az embert meglepetések, a festetés előtt elektromos hálózat ellenőrzés. A villanyszerelő felülírta a programot. Vésett, porolt - én nem pöröltem - teljes kipakolás, bútorok is kilakoltatva, nagyobb a munka, mint amit elterveztem.... Felülírt mindennapok, felülírt költségvetés, felülírt felújításra szánt idő.... Újratervezés. Gábor, a nagyobbik, szobája lakható most mindketten ott bandáznak. Aztán indulnak, ki a koleszba, ki az albérletbe.
👉 Gáborral "kiköltöztünk a hegyre".... még jó, hogy a pandémia alatt itt kettecsként kifestettünk, a tetőtérbe laminált parketta került, a kijárási tilalom alatt otthonossá tettük a pincét. A napi lakás azért még okoz meglepetéseket
. Az életünk egy része dobozokban, a szobák üresek. A szülőkre is figyelni kell, az ő szintjükön viszonylagos a rend...
, a hagyományos ételek otthon is megfőttek húsvétra. Csak egy ugrás a falu....
Meg a két nagyfiú sofőrködik, hozza őket ki ebédelni.
👉Így áprilisban fűteni kell... megy a kemence, fűt a sparhelt is. Mit van mit tenni, ezt ki kell használni.
👉 A húsleves most kemencében főtt. Igazi ízőrző a főzőedény.
👉 A maradék hőn kalács sült. Kézzel dagasztva, az otthoni konyha kényelme a dagasztógéppel most nincs.
👉 Időutazás. Alapanyagokat dobtam be kosárba, de a konyha nem költözik velünk. Mérleg nincs, van viszont bögre, borospohár - a keményfalú -, kiskanál, kanál, marék és a "gondolomformán" mennyiségmérői. És a kóstolás.... Mindaz, amit annak idején elleshettem. Nagyanyáink korában is ez volt, mégis milyen finomak az ízek, amik emlékeket idéznek, vagy amit az emlékek idéznek...
Még süti is sült, a kemnce melegén a padlizsánból reggelire padlizsánkrém. és a platnin pirult a kenyér, nem a kidobós elektromos kenyérpirítóban. Mennyei volt! Van egy vélelmem, még kenyér is lesz, kemencében sült. 
👉 Minden elkészült, idekint csend van, nyugalom. A civilizációs, kényelmi kütyük egy része nélkül.
👉 Haza-haza lépünk, mert otthon is van dolog....
👉 Egy ideig biztosan innen indulnak a napok. Nem is olyan baj, itt kint csend van és nyugalom. 
🙏"Az ünnep a különbözés. Az ünnep a mély és varázsos rendhagyás." (Márai)
🙏Bosszankodhatnék is, de inkább hálás vagyok.
Áldott ünnepet mindenkinek!
Sonkamesterek. 🧑

Sonkamesterek. 🧑

Ezért mondja a magyar alkotmány:
„Elismerjük a kereszténység nemzetmegtartó erejét.”

️ A KDNP álláspontja egyértelmű: az emberéletek megmentése a legfontosabb, azonnali tűzszünetre és béketárgyalásokra van szükség.
Mi a béke pártján állunk! 
Virgoncka így Húsvétozik: petrezselyemmel és velem, amíg a többiek alszanak 🫣
Áldott Húsvétot kívànunk Mindnyájatoknak!
️
Krisztus feltámadt! Valóban feltámadt!
️ Soha többé baloldalt!
Áldott Húsvéti ünnepet kívánok!
Áldott húsvétot kívánok!
Áldott húsvétot!