A magyarországi németek elhurcolására emlékeztünk Környén.

A Magyar Országgyűlés 2012 decemberében fogadta el azt az indítványt, amelynek értelmében január 19-ét a magyarországi németek elhurcolásának emléknapjává minősítették.

1946. január 19-én indult el Budaörsről az első vonat a hazájukból elüldözött magyarországi németekkel. A kitelepítettek semmi mást nem vihettek magukkal, csak elveszett szülőföldjük emlékét és azt az szilárd eltökéltséget, hogy nem fogják feladni.

Kormányablak nyílt Újszász városban

A Polgármesteri Hivatalban található volt okmányiroda helyén kialakított intézmény megnövelt nyitvatartási idővel, kibővült ügyintézési körrel áll majd a lakosság…

🤝🇮🇱Orbán Viktor miniszterelnök a Karmelita kolostorban fogadta Amiad Cohen izraeli politikust, a Tikvah Fund Israel zsidókat támogató konzervatív nonprofit alapítvány ügyvezető igazgatóját.

A…

77 évvel ezelőtt ezen a napon indult el Budaörsről az első vonatszerelvény, amely az elűzött magyarországi németeket szállította.
Közel negyedmillió honfitársunkra emlékezünk a mai napon.

sajtóközlemény
Akadálymentesítést a nemzetközi uniós fejlesztésekben is!

Az Európai Parlament plenáris ülése az EU Global Gateway kezdeményezéséről tartott eszmecserét. A kezdeményezés célja nemzetközi…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média