A magyar Országgyűlés 2012. május 21-én a Szovjetunióba hurcolt magyar politikai rabok és kényszermunkások emléknapjává nyilvánította november 25-ét.
Azért ezt a napot választották, mert 1953-ban ezen a napon érkezett vissza Magyarországra a Gulag-lágerekből szabadon bocsátott rabok első csoportja. A Magyarországon fogságba vetett, „kis munkára” összegyűjtött polgári személyek nagy részét hadifogolyként, míg kisebb részüket internáltként hurcolták el a szovjet fegyveres erők.
Görgess tovább!
A magyar baloldal magyarként szavazott a magyarok ellen Brüsszelben️🫣 Nekik semmi se drága, ha dollárban fizetnek érte️
„Az ujjnyi résen némán nézek ki a szikrázó fényű csillagokkal teli, holdfényes éjszakába. Ide látszik a bánya és az állandóan forgó lift kereke. Meg a temető! Az egyre nagyobb és nagyobb…
️ Erős az érdeklődés a magyar gazdaság iránt: 250 nemzetközi befektetőnek adtunk tájékoztatás a gazdasági helyzetről és válságkezelési megoldásokról. Videó hamarosan!
1944 őszétől kezdve közel 800 ezer honfitársunkat, politikai foglyokat, ártatlan embereket ítéltek el koholt vádak alapján, és hurcolták el őket szovjet munkatáborokba. Jelentős részük soha nem…