Mindig van, ami feltölt, ami megerősít, ami lendületet ad. A napokban ilyen történt. A délelőtti órákban még otthon voltam, választókerületi ügyek miatt később indultam. Éppen a konyhában voltam, amikor kopogtak. A futár csomagot hozott. Utánvétes. Nem rendeltünk ilyet. A postás maga jelezte, szerinte ez gyanús, nem kellene átvenni. Nem a fizetendő összeg nagysága, a pofátlan csalások a karácsonyi csomagdömpinben felháborítják, és szól, mindig szól, ha gyanús a küldemény.
Az emberekbe vetett hitem mai első megerősítése volt ez a hozzáállás.
Már pár perce beszélgetünk, amikor kedvesen megjegyzi, hogy: Jaj, hát a képviselőnkhöz jött, és ezt el sem hiszi, hogy itt élek Bokodon, és ő is Bokodról származik. Kicsit kalandoztunk a közös ismerősök felelevenítésével. Azután persze rátért nehezebb ügyekre. Megkérdezte, hogy lehet ezt nőként bírni, olyan zavart és alpári lett a közbeszéd. Sokfelé jár, és nem is érti, miért nem látják az emberek a lényeget? Őszintén meglepődött, hogy saját otthonomban velem beszélgethet, udvariasan mondta, hogy nem akarja rabolni az időmet, látja főzök, de kihasználja a lehetőséget, hogy beszéljen velem. Sokmindent mondott még. Nem panaszkodott. Azt mondta, legyünk, legyek erős, és tartsuk meg az erőnket és a többségünket a parlamentben. Mert ez az egyetlen út, ami nem veszélyt, hanem megmaradást hoz. Nem vak, látja a hibákat is, de a lényeg az összképben, és abban van, hogy aki akar ma Magyarországon, az boldogulhat. Aki a lényeget is látja a felkavarodott világban, az látja, hogy Európa a vesztébe rohan, nekünk nem szabad vele rohanni. Aggódó volt és őszinte. Aggódik a hazájáért.
Még maradt volna, de a karácsonyi csomagokat van ahol tényleg megrendelték, és várják. Sok szerencsét kívánt és biztos, meggyőző választási sikert.
Megilletődve köszöntem meg, és mondtam neki, pont azért amiket mondott, minden nap ezen fogunk dolgozni. Ahogyan eddig is. De most óriási a felelősségünk, nem a választást kell megnyernünk, hanem a békét és gyermekeink, unokáink jövőjét.
Most is, innen is még egyszer: békés és áldott ünnepet kívánok neki!
Ez volt a második megerősítés, hogy van értelme annak, amit csinálunk. Értük, és mindenkiért dolgozunk tovább!

A Fidesz–KDNP országos listáját a biztos szavazó pártválasztók 49 %-a támogatná egy most vasárnap esedékes választáson, míg a Tisza Pártra csak 40 % voksolna, derül ki az Alapjogokért Központ friss,…

Brüsszelben haditanács volt, a legtöbben a háború mellett álltak ki

A Benes-dekrétumok magyarellenes jogfosztásával szemben állunk, Gubík László és a felvidéki magyarok mögött! Dócs Dávid (Mi Hazánk) képviselőnek a Benes-dekrétumokkal kapcsolatos kérdésére adott…

Mi mindig a gazdák oldalán állunk és megvédjük az érdekeiket!

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média