Gratulálok, Zsebeháza! 


Jelenleg Magyarországon a gazdák sok esetben díjmentesen juthatnak vízhez. Az EP most ezzel a gyakorlattal menne szembe az elkészült EP állásfoglalás értelmében.
A magyar kormány eddig határozottan kiállt amellett, hogy az öntözővíz továbbra is ingyenes maradjon a termelők számára, ám a Tisza párt képviselői megszavazták a jelentést, sőt, egy külön pontját is támogatták, amely kifejezetten arra szólítja fel a tagállamokat, hogy vezessenek be olyan vízdíjakat, amelyek a szolgáltatás teljes költségét megtérítik!
A Fidesz EP-képviselői ezzel szemben nem támogatták a brüsszeli tervet. Sőt a kormány aszályveszélyhelyzetet hirdetett, idén is átvállalja a mezőgazdasági termelők vízszolgáltatási díját, amire csaknem 10 milliárd forintot fordítanak. Az öntözés közérdek, a biztonságos élelmiszer-ellátás alapja!
A Kormány komolyan veszi az aszálykérdést, ehhez képest Brüsszel olyan jelentést támogat, amely a mezőgazdasági termelőkkel fizettetné meg az aszály elleni küzdelem költségét. És ezt a Tisza Párt, Magyar Péterék megszavazták!
Milyen lelkület mozgatja azt, aki szándékosan árt a hazájának, a honfitársainak?
/posztok.hu
Zsebeháza lakosságszáma évtizedeken át csökkent, az elmúlt években azonban megfordult a trend!
Senki ne mondja, hogy nincs értelme fejleszteni a falvakat!
Tóth Attila



️
Szeptember 1-től indul
Állítsuk meg Brüsszel ámokfutását! Ne engedjük, hogy idegen érdekek irányítsák hazánk sorsát! - Lázár János

