Biztonságosabbá tesszük a közlekedést Gödön!
️
Bajban a gazdák, de a kormány nem engedi el a kezüket!
Az idei lehet a legforróbb nyár Európában, a kormány ezért aszályveszélyhelyzetet hirdetett, valamint megalakította az Aszályvédelmi Operatív Törzset és átvállalja a mezőgazdasági termelők vízszolgáltatási díját.
Erre a célra csaknem 10 milliárd forintot lett elkülönítve.
Ezzel szemben felháborító azt látni, hogy Brüsszel és a Tisza Párt ebben a szorult helyzetben a gazdákkal fizettetné meg a vízdíjat. Megszavazták ugyanis az Európai Parlament jelentését a vízstratégiáról, ami pont a mezőgazdasági termelőkre rakna nagyobb terheket. A kormány ezt nem támogatjuk.
Az öntözés közérdek, a biztonságos élelmiszerellátás alapja. Ezért a Vidékfejlesztési Program keretében összesen több mint 1300 termelői, vízgazdálkodási projekt lesz támogatva, összesen 178 milliárd forint összegben. Sőt, két pályázat révén további csaknem 66 milliárd forintot fordít az állam erre a területre.
Az aszály elleni küzdelemben mindenben számíthatnak a gazdák a kormányra!
/posztok.hu

Magyar Péter és Karácsony Gergely telefonon egyeztek meg Budapest csődköltségvetésének újbóli elfogadásáról. Ez a döntés csak arra jó, hogy tovább görgesse…
Régi bűnnek hosszú az árnyéka. Budapest csődhelyzete nem magától keletkezett, nem külső okok vezettek oda, hogy évközben az utolsó pillanatban, rendkívüli…


