Támogatás, biztonság, boldogság! 



Egyeztető fórumra hívtam a komáromi térség polgármestereit ma reggel. A Versenyképes Járások Területfejlesztési Programmal kapcsolatos kérdések megvitatása volt a középpontban. Mint ismert, a kormány a járások felzárkóztatását célzó, 65 milliárd forintos területfejlesztési alapot képez 2025-től. Az iparűzésiadó-bevételek növekményéből létrehozott alapból a járások pályázat útján jutnak majd bevételhez. Cél a központi és a vidéki térségek fejlettségi különbségeinek mérséklése és a vidék megtartó erejének növelése lesz.
Az önkormányzatokat a pályázatok lebonyolításában a szintén januárban induló Területfejlesztési Szolgálat segíti, de járási fejlesztési fórumok is alakulnak, amelyek a projekteket készítik elő és terjesztik fel bírálatra a kormányzat irányába. Jelentős a fejlettségi szakadék az országon belül. A program azt célozza, hogy az elmúlt 10-15 évben elkezdődött felzárkózási folyamatok még dinamikusabbak legyenek.
A polgármesterek is vázolták elképzeléseiket saját településükre vonatkozóan. Főként útjavításokat, vasútállomással kapcsolatos problémákat, parkolóhelyek, napelemes buszvárók kialakításával kapcsolatos igényeket jeleztek, valamint a nagyforgalmú utakon a kamionok által okozott károk helyreállítását említették. Fontos feladatként fogalmazták meg többen az idős és hajléktalan ellátás intézményi keretek között történő fejlesztését.
Minden polgármester lehetőséget kapott arra, hogy saját problémáit, igényeit jelezze.
/posztok.hu





