
Interjú a Telegraphban:
"Ha valaki meg tudná nekem magyarázni, hogy miért kellene Magyarországnak támogatnia bármilyen új közös uniós projektet, amikor még az előző közös projektből, a Helyreállítási…
Magyarországon először nyílt kiállítás El Greco életművéből a Szépművészeti Múzeumban, ahol a 16-17. századi krétai-spanyol festő több mint félszáz alkotásával találkozhat a nagyközönség.
A kiállításra Európából és a tengerentúlról összesen több mint negyven köz-, egyházi és magángyűjteményből érkeztek műalkotások, mely a magyar állam nagy értékű garanciavállalásának is köszönhető.
A kiállítás kurátora Dr. Leticia Ruiz Gómez, neves spanyol El Greco-szakértő, a spanyolországi Patrimonio Nacional Királyi Gyűjteményének igazgatója.
A tárlat a mester munkásságán túl bemutatja a korszakot, amelyben a művész élt, tanult és mozgott; szemléltetve, hogy miként sajátította el, illetve építette be művészetébe a korszak itáliai mestereinek tanításait és a tőlük átvett mintaképeket.
A mediterrán világ kulturális arculatának kialakításában a hellének igen nagy szerepet vállaltak. El Greco "egy időtlen hellén géniusz", akinek némely képéről szinte lehetetlen megmondani, hogy nem a 20. században született.
/posztok.hu



️

