És látá a nép, hogy ez jó, így lőn az új ÁVH.

Nem egészen tudom értelmezni ennek a hivatalnak a nevében a védelmi kitételt. Kit fog védelmezni ki ellen? Ha ugyanis a nemzeti vagyont lenne hivatott védeni, akkor nem ez lenne a neve, hanem valami ilyesmi: Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatal. Kötőjel nélkül és nagybetűvel a védelem másra vonatkozik. De vajon mire? Nemzetbiztonsági feladatokat fog ellátni? Politikai rendőrségként fog működni? Ez lesz az új GRO? (Gazdaságrendészeti Osztály, amely 1945-ben kezdett működni és politikai leszámolást végzett gazdasági bűncselekmények felderítésének álcázva azt.)

Mindenesetre Nemzeti Konzultációba kezdett a kormány ezen hivatal felállítása kapcsán. (Ilyen se volt még! Vagy várjunk csak...) Az én javaslatom az, hogy kezdjék a név újragondolásával, úgy, hogy esetleg figyelembe veszik a magyar nyelv szabályait is. (Ha megfelelő mértékben átgondolt a névválasztás, akkor bocsánat. Akkor az egész posztot tekintsék az illetékesek tárgytalannak, hiszen az ÁVH felállítására vonatkozó megjegyzésem elveszítette vicc jellegét.)

Fiatal korom óta bakancslistás hely volt számomra, és most végre eljutottam ide. Nehéz szavakba önteni azt az érzést, amikor az ember először meglátja ezeket a hatalmas sziklaoszlopokat, amelyek…

Ahogy olvasom, a Tisza normálisabb támogatói a különböző kommentmezőkben nem kivégzéssel és börtönnel, hanem azzal szállnak belénk, hogy eddig „közpénzen” voltunk eltartva, most viszont…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média