️ LEVÉL JÖTT ROBERTA METSOLÁTÓL!
️
Áll a bál az Európai Parlamentben!
A képviselők egytizedének aláírása kell ahhoz, hogy bizalmatlansági szavazást kezdeményezzenek Ursula von der Pfizer ellen. Az aláírások összegyűltek. (Természetesen én is az elsők között támogattam az indítványt.) Most kaptuk meg hivatalosan is az értesítést a parlament elnökétől:
"Tisztelt Képviselők!
Az eljárási szabályzat 131. cikkének (3) bekezdése szerint tájékoztatom Önöket, hogy a Bizottság tekintetében az összes parlamenti képviselő egytizede által benyújtott bizalmatlansági indítványt kaptam kézhez.
A 131. cikk (4), (5) és (6) bekezdése szerint az indítványt felvették a következő plenáris ülés napirendjének tervezetébe, 2025. július 7-i, hétfői vitával és 2025. július 10-ére, csütörtökre tervezett szavazással.
Roberta METSOLA"
Hihetetlen harc folyik mindeközben a kulisszák mögött! Jelenleg megvan a szükséges aláírás, de egyáltalán nem biztos, hogy hétfőn délután ötkor, amikor hivatalosan megnyitjuk a júliusi plenáris ülést, akkor is meg lesz a szükséges támogatás. A képviselőket nyomás alá helyezik, hogy vonják vissza az aláírásukat, frakciókon belül is folyik egymás ellen a fenyegetőzés! A mi frakciónkban ilyesmi természetesen nincs, az aláírást teljesen a képviselők lelkiismeretére és belátására bízták, de a frakció vezetősége támogatja az indítványokat. Jelenleg kettő ilyen van folyamatban, én mindkettőt aláírtam, biztos, ami biztos. (Csak a miheztartás végett: eltántorítani, fenyegetni, bármivel rábírni arra, hogy megváltoztassam a véleményemet, reménytelen kísérlet lenne.
)
/posztok.hu

️


NÉZD MEG imádságos kiállásunkat múlt szombatról.
️


