Március közepétől 30 alapvető élelmiszer esetében a kereskedők árrése nem haladhatja meg a 10 százalékot!

️ Döbbenetes felszólalásokat hallgattam ma délelőtt végig az európai fegyverkezésről. Félelmetes volt. Mérhetetlen felelőtlenség ez a háborús retorika. Nyilvánvaló, hogy a big pharma helyett most éppen a fegyverlobbi önti a pénzt a képviselők egy részéhez. A deep state a vakcinákról átállt a bombákra. Nem a védelmi beruházásokról van szó, azt minden tagállam tegye belátása szerint, hazánknak is szüksége van önvédelemre képes hadseregre. De ebben a teremben nem az élet és a haza védelméről volt szó, ebben a teremben féktelen háborús uszítás zajlott. Webernek, az EPP frakcióvezetőjének a hozzászólása még Ursula von der Pfizer beszédét is alulmúlta. Amellett, hogy nyilvánvalóan ő is háborút akar, egy erősen központosított Európát is szükségszerűnek tart, ahol egy közös elnököt választanának az emberek, aki feltehetően teljhatalommal irányítaná az uniót. Tulajdonképpen a saját gondolatrendszerében ez egy koherens következtetés, hiszen egy háborúban álló félnek erősen centralizált hatalomra van szüksége. Még soha nem éreztem ennyire közelinek a III. világháborút. Ezeknek teljesen elment az eszük!
És akkor még nem is beszéltünk a közös hitelfelvételről, a pénzügyi források átcsoportosításáról. Ezentúl nem az oktatás, az egészségügy, a szociális rendszer és a jóléti állam kiemelt szegmenseinek a fejlesztésére és fenntartására fogják költeni az adófizetők pénzét, hanem fegyverekre. (Mondjuk azt nem tudom, hogyan fogják a sok millió, segélyeken élő migránsaikat tovább finanszírozni ezek után. Nem hinném, hogy a precíziós hadi felszerelések gyártásához megfelelő kvalitású munkaerőre fognak bennük lelni, vagyis az ingyenélésük veszélybe kerülhet. Már önmagában ebből háborús helyzet lesz Nyugaton...)
Miről beszéltem én a felszólalásomban? Arról, hogy éppen csak a valóságot nem veszik figyelembe, amikor rázúdítják ezeket az életveszélyes indulataikat Európára. Ukrajna feltétel nélküli további támogatása előtt tisztázni kellene például - pusztán csak a transzparencia érdekében, hiszen ezt propaganda szinten annyira szeretik -, hogy az eddig odaküldött pénzek nagy része hol landolt? (Felteszem egyébként, hogy nemcsak ukrán oligarcháknál, de jó eséllyel egyes eus döntéshozókhoz is csordogálhatott vissza belőle. Ez általában így szokott történni...) De talán arról is kellene beszélni, hogy a fegyverek egy része terrorszervezetekhez, drogkartellekhez jutott, hiszen az is nyílt titok, hogy az ukrán terrorállam a feketepiacon kereskedik ezekkel.
"Forr a világ bús tengere, oh magyar!
Ádáz Erynnis lelke uralkodik,
S a föld lakóit vérbe mártott
Tőre dühös viadalra készti."