Ezen a héten Brüsszelben megalakultak a parlamenti bizottságok. Ezekben a szakpolitikai feladatokat végző munkaközösségekben folyik az előkészítő munka, minden képviselőnek részt kell vennie valamelyik bizottság tevékenységében. Én a Kulturális és oktatási bizottságba jelentkeztem, illetve póttagként a Regionális fejlesztési bizottság munkáját fogom segíteni. A bizottságokban egy elnököt és négy alelnököt választunk, azonban ezen tisztségek kiosztásánál ugyanúgy működött a "cordon sanitaire" - vagyis a "szélsőségesnek" kikiáltott frakciók teljes elszigetelése -, mint a plenáris ülésen. A kulturális bizottságban például a frakció létszáma alapján a Patriótáknak kellett volna az elnöki tisztséget megkapni, de a Zöldek nyertek itt is, sőt egyetlen alelnöki pozíció sem került jobboldali pártokhoz.

A tisztségeket egyébként már az ülések előtt leosztják a nagy pártcsaládok egymás között. Nálunk legalább az elnök megválasztásakor titkos volt a szavazás, de az alelnököknél már nem. Közfelkiáltással (!) választották meg a jelölteket. Ez úgy történik, hogy az elnök megkérdezi, támogatják-e a képviselők XY megválasztását. A képviselők erre elkezdenek tapsolni, és ha a taps hangja elég meggyőző az elnök számára, a kérdést eldöntöttnek tekinti. A terem azonban tele van emberekkel, hiszen az ülés nyilvános, vagyis az is tapsolhat, akinek nincs is szavazati joga. A demokrácia legnagyobb dicsőségére... Egyik alelnök megválasztása előtt egy néppárti képviselővel együtt jeleztük, hogy titkos szavazást kérünk, de senki más nem támogatta az ötletet, így maradt a közfelkiáltás. Történészként élvezhettem volna az időutazást, hiszen akár az athéni agorán is érezhettem volna magam a Krisztus előtti V. században, de valahogy nem tudtam igazán értékelni a vicces oldalát a helyzetnek.

Apró sikereket mégis elkönyvelhettünk, hiszen két bizottságban is a mérleg nyelve lett a frakciónk. Az egyikben ráadásul az utolsó pillanatban engem kértek meg a helyettesítésre. Ebben a két bizottságban a mi szavazatainkkal sikerült megakadályozni a balliberális oldal sikerét és egy sokkal elfogadhatóbb pártcsaládból, az ECR-ből jövő jelöltet ültetni az elnöki székbe. Ezek az eredmények mindenképpen ígéretesek a jövőre nézve, hiszen azt vetítik előre, hogy a kiélezett helyzetekben sorsdöntő lehet a szavunk és a jobboldali erők között működhet az ügyek mentén való összefogás.

És ha már a reményteli jövővel fejeztem be a bejegyzést: ez a kereszt az EP egyik folyosóján található, közel az irodáinkhoz.Minden kis kockában egy-egy kő található, amelyek az EU tagországaiból származnak. A magyar kő a kereszt függőleges részén, felülről a hatodik kockában van elhelyezve. Gyönyörű szimbólum, nem szabad hagyni kiüresedni!

️FÉRJE SZEME LÁTTÁRA OMLOTT ÖSSZE EGY NŐ KERINGÉSE
Múlt héten, egyik éjszaka egy 50 év körüli nő lett rosszul Veszprém vármegyei otthonában. Abban a pillanatban, ahogy a beteg jelezte férjének…

Ma másodjára dobjuk nektek a mentőövet; ugyanis ma a van a vízbefulladás megelőzésének nemzetközi világnapja.☝️

ℹ️Ne feledd, ha a Balatonon bajba kerülsz, hívd 1️⃣8️⃣1️⃣7️⃣-es számot!

Nincs veszve semmi, jelentkezz a ROKK weboldalán a képzésünkre! ️🕵🏻

Link a kommentben

A csalók hamis banki telefonhívásokkal, adathalász e-mailekkel és hamis webáruházakkal próbálkoznak a leggyakrabban. A gyors cselekvésre ösztönzés a leggyakoribb trükkjük, amivel pánikba ejtik…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média