Ma délután aláírást gyűjtöttünk Zsigmond Barna Pállal, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltjével Budapest 12. számú egyéni választókerületben.
Az áprilisi választás sorsdöntő jelentőségű, arról döntünk, hogy…
Az Európai Unió csak akkor lehet versenyképes, ha tagállamai versenyképesek. Az európai versenyképességet pedig nem lehet a tagállami versenyképességgel szemben megvalósítani.
A visegrádi országok saját gazdasági és társadalmi modelljükkel gazdagítják Európát. Nem attól vagyunk európaiak, hogy egy központilag meghatározott modellhez igazodunk. Mi saját identitásunkkal gazdagítjuk Európát. Ha azt várják tőlünk, hogy ezt máshogyan tegyük, azt nem integrációnak, hanem birodalomépítésnek hívják.
Európa versenyképessége hanyatlik. 2013 és 2023 között a világgazdaság 31 százalékkal bővült, miközben az EU gazdasága csak 18 százalékkal nőtt. Az ipari termelés több ágazatban visszaesett, a termelékenységi olló az Egyesült Államokhoz képest egyre jobban nyílik, és a mesterséges intelligencia okozta új ipari forradalomban is csak az Egyesült Államok és Kína versenyez egymással. A 19. századi ipari forradalom óta először Európa nem formálója, hanem elszenvedője a globális gazdasági átalakulásoknak.
Ezt a kihívást felismerve a magyar uniós elnökség a versenyképességet állította a középpontba, és a 2024 novemberében elfogadott Budapesti Nyilatkozat konkrét ütemtervként rögzítette azokat az irányokat, amelyek mentén az EU egy új, erősödő pályára állhat.
A visegrádi országok az elmúlt két évtizedben az EU növekedési motorjai voltak, és továbbra is kiaknázatlan versenyképességi potenciál rejlik a régióban. A V4-ek gazdasági fundamentumai erősek. Mi versenyképesek vagyunk, és készek vagyunk hozzájárulni az EU egészének versenyképességéhez. A kérésünk egyszerű: ne akadályozzanak bennünket abban, hogy ezt megtegyük.
Többek között ezekről a kérdésekről beszéltem ma a visegrádi országok parlamenti elnökeinek találkozóján.
Ma délután aláírást gyűjtöttünk Zsigmond Barna Pállal, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltjével Budapest 12. számú egyéni választókerületben.
Az áprilisi választás sorsdöntő jelentőségű, arról döntünk, hogy…
Éjszakai műszak! Hajrá, Czirbus Gábor!
Fradi-Ludogorec 2:0
A mai nap után tudjuk, hogy ez a Mediánnál 1:4 lenne.
️
Hajrá, Fradi!

Orbán Balázs az országjárásunk kunszállási állomásán:
négy éve tart az orosz–ukrán háború. Több százezer ember veszítette életét, több millióan elveszítették a hajlékukat, és elköltöztek Ukrajnából.…
Lakossági fórum Rábcakapin 🤝
Újult erővel megyünk tovább.
Egy ilyen faluban, mint Rábcakapi,
minden fejlesztés többet jelent puszta beruházásnál: ez a megmaradás és a jövő záloga. A település közel
86…
️ Országjárásjárás Isztiméren.
Csak a Fidesz-KDNP!
A mai nap a nagy autóipari vállalatokról szól, Kecskemét után ezúttal már Budapest.
Telefonon egyeztettünk Milan Nedeljković-csal, akivel a BMW igazgatótanácsának tagjaként hét éve dolgozunk együtt.…
Nincs vége a napnak: újra berendelték a kijevi ügyvivőnket
Partizán - közvéleménykutatások és a valóság

A legjobb 16-ban a Fradi!
