A főpolgármester a polgári eljárásjog rejtelmeivel van elfoglalva. Mi lenne, ha a kátyúkra koncentrálna? Budapesten lassan nem lehet közlekedni a fővárosi fenntartású utakon.
Ciprus magyarországi nagykövete, Homer Mavrommatis meghívására ma a Budapestre akkreditált uniós nagykövetekkel találkoztam.
A megbeszélésen megvitattuk a ciprusi EU elnökség programját: Magyarország üdvözli a konnektivitásra, a külső határok védelmére és az unió versenyképességére vonatkozó terveket.
Napirendre került továbbá a jövő héten sorra kerülő informális uniós csúcstalálkozó, amely az EU versenyképességének kihívásait hivatott megvitatni. Kiemeltem, hogy az uniós cégek mindaddig nem lehetnek versenyképesek, amíg az energiaárak 3-4-szer meghaladják a főbb versenytársaknál fizetendőket, hangsúlyoztam továbbá az adminisztratív terhek csökkentésének valódi szükségességét.
️Szó esett továbbá a következő többéves pénzügyi keret, az MFF tárgyalásának állásáról. A bizottsági javaslat példátlan strukturális átalakításokat vetít előre, amelyekről eddig nem zajlott le a szükséges stratégiai vita a tagállami vezetők között. A ciprusi elnökségtől a tagállami álláspontok széleskörű figyelembe vételét kértem a tárgyalások során.
/posztok.hu





️
