Mondjunk nemet a Tisza Párt által gerjesztett megfélemlítésre, zaklatásra és erőszakra
️
️Ukrajna európai uniós tagsága az sem biztonsági, sem politikai, sem gazdasági, sem jogi szempontból nem lehetséges. Az a végét jelentené az európai integrációnak, és Magyarország nemzeti érdekét súlyosan sértené.
Tegnap Csuhaj Ildikó vendége voltam az M5 TV Kérdések órája című műsorában.
Többek között beszéltem arról, hogy Magyarország zéró toleranciát alkalmaz az antiszemitizmussal szemben, és hogy a zsidó közösségek biztonsága ma Európa egyik legfontosabb civilizációs kérdése.
Szó volt az Európai Unió és Izrael kapcsolatáról is. Ha ez a viszony nem stratégiai partnerségre és együttműködésre épül, hanem a szankciók, az elszigetelés, az elzárkózás és a morális kioktatás logikáját követi, akkor az nemcsak kontraproduktív, hanem az antiszemitizmus elleni fellépés hitelességét is aláássa.
Kiemeltem, hogy a vétó nem öncélú eszköz, hanem az uniós szabályok része. A legfontosabb kérdésekben valódi konszenzusra van szükség, mert ezek a döntések a tagállamok szuverenitását érintik.
Beszéltünk Ukrajna EU csatlakozásának súlyos kockázatairól, és arról is, hogy a Tisza Párt Brüsszel elvárásait követné ezekben a sorsdöntő kérdésekben is: kevesebb nemzeti érdekérvényesítést, kevesebb ellenállást, több alkalmazkodást ígérnek.
A következő időszak tétje világos: megvédjük a magyar érdekeket és a békét, vagy mások döntenek helyettünk Magyarország jövőjéről.
/posztok.hu




️ Malenkij robot – megemlékezés Szerencsen



️
