A nemzet mint politikai közösség érték és annak helyettesítése vagy felváltása magasabb, szupranacionális politikai közösségekkel nem kívánatos, fennmaradásához a szuverén nemzetállamok léte elengedhetetlen.

Az európai integrációval nem a frissen kivívott nemzeti önrendelkezésünket és függetlenségünket kívántuk feladni – éppen ellenkezőleg. Nem a nemzetállamok meghaladása, hanem azok megerősítése volt a célkitűzésünk.

Csatlakozásunk óta abban bíztunk, hogy az Európai Unió a nemzeti kisebbségek kérdésében partner és értéknek tekinti a nemzetet, mint politikai közösséget.

A magyar EU-politika két területen tudja aktívan segíteni az nemzeti kisebbségek ügyét: a bővítés politika és a kulturális örökségvédelem. Mindkét területen konkrét terveink vannak a hamarosan kezdődő magyar EU elnökségre.

Mai beszédemben a Kárpát-medencei Magyar Képviselők Fórumának plenáris ülésén többek között erről beszéltem.

Ha a választók nem erősítették volna meg a kormány békepárti álláspontját, akkor nem tudtuk volna elérni, hogy Magyarország kimaradjon a NATO ukrán missziójából.

Érdekes.

Miután Magyarországról ismét a bevándorlást ellenző Fidesz-KDNP delegálja a legtöbb képviselőt Brüsszelbe, kaptunk egy óriási büntetést a nyakunkba.

Brüsszeltől.

Pontosabban az Európai Unió…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média