Mivel közel egy évezred után újra India lett a világ legnépesebb országa (akkor Kína előzte meg) Az elmúlt háromezer év során Kína és India anyagi és szimbol...

"Egy Bogár Naplója" videoblog 297. beszélgetése
India és Kína, avagy lehet-e újra a világ „szuperhatalma” e két ősi szakrális birodalom? (23:11 perc)
* * *
"Közel egy évezred után újra India lett a világ legnépesebb országa (akkor Kína előzte meg). Az elmúlt háromezer év során Kína és India anyagi és szimbolikus értelemben egyaránt a világ meghatározó „nagykultúrái” voltak, Méltóságteljes, kifinomult létszemléletük és erre épülő létszerveződési módjuk lehetővé tette, hogy a legelvontabb szellemi szintektől a hétköznapi élet üzemeltetéstechnikájáig terjedő térben a létharmónia ma már elképzelhetetlen formáját működtessék évezredeken át. Kettejük együttes „lét-teljesítménye” e hosszú évezredeken át mindig nagyobb volt, mint a rajtuk kívüli világ egészéé. Jellemző módon a császárkori Római birodalom is eltörpült mellettük. Ám a nyugatias modernitás egy-két évszázad alatt lerombolta és kifosztotta mindkettőjüket, így a XX. század közepén mindketten nyomorúságos páriaként önpusztító káoszba süllyedtek. Ám most mintha újra változóban lenne minden, és lehet, hogy három évszázados „szünet” után újra ők lesznek a világ urai?"

Világtörténelmi fordulóponthoz érkeztünk. Számos jel utal arra, hogy az USA által fémjelzett egypólusú világrend letűnőben van – állítja Békés Márton, a XXI. Század Intézet igazgatója. Bár az orosz–…

21 Kutatóközpont: Donáth Anna a legnépszerűbb baloldali politikus.
🫵Ne dőljünk be a cicaharcnak!Az Apró-Gyurcsány-Donáth klánok 100 éve árulják kéz a kézben a hazát idegen érdekeknek.

Szent Balázs ünnepéhez közeledve én is felkerestem a Szentantalfa felett húzódó, de Balatoncsicsóhoz tartozó Balázs-hegy oldalában álló 800 éves Árpád-kori templomromot.

Schumacher József polgármester…

Itt tartunk hát. A Politico brüsszeli tudósítója, az egyébként magyar Lili Bayer Orbán Viktor miniszterelnök Ukrajna-politikáját gyalázó cikkének erős felütése így szól a cikk elején: “A magyar…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média