A szlovák és ukrán történelem könyvek elfogytak.
Elnézést kérünk a kedves vásárlóinktól, de akit érdekel, annak elküldjük mindkettőt bővített kiadásban egy sms-ben.
"Egy Bogár Naplója" videoblog 535. beszélgetése
Nézőpontok, avagy képzelt beszélgetés az amerikai nemzetállammal, a világbirodalom Amerikával...
...és az Amerikát most leváltó birodalomkiválasztó hatalommal.
(Videó hossza 28:21 perc)
* * *
A már sokszor idézett Lord Palmerston brit miniszterelnök fogalmazott úgy, hogy nekünk nincsenek örök barátaink és ellenségeink, csak örök érdekeink. Vagyis aki stratégiai érdekeinket szolgálja, az barát, aki szembeszegül vele, az ellenség. De vajon mi van akkor, hogyha az, amit az USA történéseinek látunk, az három szellemi hierarchikus szint stratégiai érdekeinek valamilyen bonyolult eredője? Az USA fennállásának közelgő 250. évfordulója jó apropó lenne ahhoz, hogy „elbeszélgessünk” e három hatalmi és egyben szellemi hierarchikus szint „képviselőivel”. Akikről jóhiszeműen azt feltételeznénk, hogy nem merő gonoszságból teszik azt, amit tesznek, hanem azért, mert pusztán a stratégiai érdekeiket követik. E három szint eredője ma egy veszélyesen konfúz káosz, „őrült beszéd, de van benne rendszer”. De vajon mi ennek a lényege?
/posztok.hu






Jobbközép kormányok alatt mi voltunk jobbak, nem a lengyelek. Baloldali kormányok…

