Együtt Ádin kezét fogva! ❤

Egymillió forint egy kisfiú életéért. Nem is nagy ár…

A Magyar Tűzoltósport Egyesület 2024. július 6-án rendezte meg a IV. Jótékonysági Firecross Bajnokságot a csongrádi Körös-Toroknál.

Az indulók száma - a gyerekekkel együtt - elérte a 1️⃣2️⃣0️⃣-at.

valamint dugólétra-felhúzás

És ha mindez nem lett volna elég fárasztó, levezetésként még 187 lépcsőfokot megmászva kellett felfutni a 32 méter (kb. tíz emelet ) magas Rév-kilátó tetejére.

Két kategória volt: easy és strong.

Az előbbinél sportruházatban kellett teljesíteni a távot, itt civilek is elindulhattak.

A másodiknál már csak tűzoltók , nekik pedig bevetési védőruházatban kellett teljesíteniük a pályát, de mindkét kategóriában viselni kellett az acélpalackos légzőkészüléket!

Úgyhogy az easy sem volt nagyon easy, különösen, ha hozzátesszük, hogy csaknem negyven fok volt és perzselt a nap.

Tapasztalatot vagy plakettet mindenki nyert, de a legnagyobb győztesnek egyértelműen az Együtt Ádin Kezét Fogva Alapítvány tekinthető, amely a Firecross teljes bevételét - egymillió forintot - megkapta.

Ádin egy úgynevezett Douchenne-izomdisztrófiában szenvedő kisfiú, akinek az életét csak egy különleges génterápia mentheti meg. Az ő gyógyulását támogatta ez a verseny. 🙏

A fantasztikus képeket az MTSE Szipál Mártonja, Gyöngyi Ferenc készítette.

Ééésss!

Befutottak az első hajók az 56. Kékszalag vitorlás versenyen! Szoros volt a mezőny, de végül:

első helyen az MLS Raiffeisen Fifty-fifty,

második helyen végzett a Prospex-Delta,

harmadikként…

Van egy olyan érzésem, hogy nem el hanem vissza kell foglalunk “Brüsszelt”.
Európa urai, a gazdasági és pénzügyi valamint a kulturális elit tagjai más-más megfontolásból ugyan, de ugyanazt az irányt…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom