Bitangul nézel ki, Luna!

Csak kis jóindulattal látjuk bele a macskát ebbe az ázott, megviselt jószágba, aki annak köszönheti az életét, hogy nem mondott le róla két kis gazdája, Lili és Ádám. 🙏

Luna a főváros második kerületének a lakója, akit vasárnap megbolondított a tavasz, kiszökött és vidáman kalandozott…. 🐈amíg bele nem esett a szomszéd építkezés egyik csőrendszerébe. (Már most szólunk, ivartalanított macskáról van szó!)

Keresték a gazdái, és csak a halk nyávogás, sírás nyomán találták meg a cső legalján. Semmi remény. A gyerekek etetni, itatni próbálták, a felnőttek pedig segítséget hívtak. Az Állatmentő Liga azonnal szolgálatba helyezte magát, de nem volt alkalmas eszközük a kimentésre, majd jöttek a rózsadombi önkéntesek , de a sok felmerült ötlet közül („nyomjuk meg vízzel a csőrendszert…”) mindet elvetették.

Kifejtjük: csőrendszerről van szó, amelynek elágazásai a föld alatt szerteszéjjel visznek, tehát a cica vagy elmenekül, elúszik, elbújik a labirintusban, vagy belátja, hogy csak felfelé van út, aminek a megtételére egyedül nem képes.

Szerdára már körvonalazódott, hogy vagy kiöntik vízzel, vagy ott marad a cső alján az idők végezetéig.

Kis intermezzo: Luna nem evett, nem volt hajlandó elfogadni a neki lejuttatott ételt. Nem állt szóba a felnőttekkel, nem is lehetett látni. Csak és kizárólag az őt látogató gyerekekkel kommunikált, két gazdája napi hat-nyolc () órát posztolt mellette, hogy tartsa benne a lelket. A cica sokat sírt, egyebet nem tudott tenni.

A megoldást a képeken látjátok.
Végül a rózsadombi önkéntes tűzoltók (akiket imádunk) egy hálót erősítettek egy rúdköteg végére, letolták a cső aljára, és oldalról egy kis vízzel is motiválták a kikészült állatot.
Szóval. Luna előtt ott volt a lehetőség: vagy felismeri a helyzetet, és jó irányba kapaszkodik, vagy elúszik a mitológiai Sztüx folyón az alvilág mélyére.

A rettenetesen megtépázott, de nem hitehagyott jószágot gazdája, Lili kezében is láthatjátok. Ez lett a vége a történetnek. ❤

A képeken az is látható, hogy a traumák rossz hatással vannak az állatok külsejére, a pozitív végkifejletűek viszont előnyös helyzetbe hozzák a tűzoltókat.

A mentés közben készült videóért kattintsatok az Instagram-profilunkra 👉 @katasztrofavedelem_hivatalos

Fotó: Állatmentő Liga, Rózsadomb Önkéntes Tűzoltó Egyesület, Őrsi Gergely

Utóirat: Luna cica és a gyerekek egyik gondoskodó szülője véletlenül éppen az egyik kollégánk, Évi.

Emlékeztek erre? Régen ha csokit ettünk, akkor is tanultunk. Ma már inkább általános illemszabályokat kellene az édességre írni, mert egyesek nem tudják, hogy hogyan kell tisztességesen kommentelni.

A Budapesten bíróság elé álló olasz Antifa-harcos tanárnőt nem csak Olaszországban, de a magyar baloldali sajtóban is lassan szentté avatják. Gyanútlan emberekre csoportosan támadó, súlyos sérüléseket…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média