Király ez a Király! 
Nevelési útmutató Király Zoltán tűzoltó őrmester kódexe szerint.
Avagy mit tesz a beavatkozás irányítója, ha éppen a ház falába csapódott autó okozta károkat akarja felszámolni, de a balesetben riadt, síró gyerekek is szereplőkké váltak?
Hát… természetesen megvigasztalja őket. 🙏 Aztán alkut köt velük. Vagy fordítva. Előbb az üzlet, aztán a nyereség.
2024. február 10-én este két autó ütközött Dabason, a Szent István úton. Az egyik felborult, majd a kerítésen keresztül egy ház falába csapódott, az ott lévő gázvezetéket elszakította. Az elszakadt vezetékből ömlött a gáz. A balesetben érintett gyerekek nagyon megijedtek és sírtak. 
Király Zoltán tűzoltó őrmester volt aznap a szolgálatparancsnok. Amellett, hogy irányította a mentési munkálatokat a gyerekekkel is foglalkozott. Az egyik autó kis utasai eleinte nagyon féltek, aztán… Azt az egyezséget kötötték, hogy ha a gyerekek nem sírnak és bátrak lesznek, hagyják magukat megvizsgálni, akkor ellátogathatnak a tűzoltóság legtitkosabb helyiségeibe is. 🤝
A biznisz nagyon bejött a kicsiknek, úgy váltak el egymástól, hogy mind a két gyermek tűzoltó lesz.
A következő „A” szolgálati napon egyikük, Márk a szüleivel meglátogatta a tűzoltókat, akik nagyon finom tortát és egy rajzot, valamint kedves mosolyt kaptak tőle. A testvére, Marci nem tudott eljönni, mert időközben lebetegedett.
Márk kipróbálhatta a tűzoltó autót, megnézte a felszereléseket, és lepacsizott a hőseivel. 
Márk, te is hős vagy, ugye tudod?
Fotók: Dabas HTP
/posztok.hu








Jöjjön a HadERŐ következő adása!