Nagyon köszönöm a Nagyszombati Egyetemnek (Trnava University) a tegnapi napon nekem adományozott Doctor Honoris Causa címet.
Ez a legmagasabb tudományos elismerés az egyetemek körében, amit most egy…
Nyomd meg és fuss neki! 💪🏃
Hogy lehet ilyet kitalálni? Fekvenyomás után védőfelszerelésben felfutni a dombra… Ki az, aki ezt önként, és még örömmel is megcsinálja? A tűzoltók. Kénytelenek voltunk dokumentálni az eseményeket, mert különben magunk sem hinnénk, hogy ezt a versenyt immár hetedik alkalommal rendezték meg Kecskeméten. Hogy ebben mi a jó…? Mindenesetre imádjuk, ámulunk és bámulunk.
Az erőpróba első része a maximum ismétlésszámra törekvő fekvenyomásból (Pump), a második része pedig a teljes védőfelszerelésben dombra való felfutásból (Run) állt.
A fekvenyomást a nőknek huszonöt, a férfiaknak hatvan kilogrammos kétkezes súlyzóval, fekvenyomópadon kellett teljesíteniük. Ezután öt percen belül teljes védőfelszerelésben, bevetési védőruhában, védőcsizmában, védősisakban és speciális tűzoltó védőkesztyűben, hátukon acélpalackos légzőkészülékkel és két tömlővel a kézben álltak a futás rajtjához, és vágtak neki a hétszáz méteres pályának. Hétszáz méter nem olyan hosszú táv, gondolhatják többen. Ez a hétszáz méter azonban egy háromszázötven méteres sík, és egy szintén háromszázötven méteres emelkedő szakaszból áll, körülbelül ötven méter szintkülönbséggel. Azt is figyelembe kell venni, hogy a védőfelszerelés összsúlya, amellyel a távot teljesíteni kellett, megközelítette a harminc kilogrammot, a tömlők pedig még plusz tíz kilogrammot jelentettek. Ezt a nem mindennapi kihívást az országból negyvenen, nők és férfiak egyaránt teljesítették.
Kattints a részletekért és az eredményekért:
https://www.katasztrofavedelem.hu/29/hirek/264270/pump-amp-run-hetedszer
Fotók: Kovács Andrea tűzoltó főhadnagy