Tartsuk rendben környezetünket! Semmi ne akadályozza a mentést!

Perceken is életek múlhatnak. Ha már bekövetkezett a baj, egyet tehetünk, azonnal tárcsázzuk a segélyhívót. A tűzoltók a riasztást követő 1️⃣2️⃣0️⃣ másodpercen belül elindulnak a kárhelyszínre, ilyenkor minden másodperc számít.

Kistelepüléseken, hétvégi házas övezetben, szűk hegyi utakon, vidéki kistelepülések kis utcácskáin, földútjain nem egyszer ütköznek valamilyen akadályba a tűzoltószerek. Rossz helyen parkoló autók, úttestre belógó faágak, útra helyezett tárgyak, lomok késztetik megállásra a fecskendőt, időbe telik, mire az akadályt elhárítják. Egy tízperces vonulás akár 12-15 percre is nyúlhat ilyenkor, holott nem kizárt, egy ember élete forog kockán.

Tegyük meg, ami rajtunk múlik, ne akadályozzuk a mentést

Mit tehetünk azért, hogy a tűzoltói segítség időben megérkezzen:

Gépkocsiddal mindig a megfelelő helyre parkolj úgy, hogy ne akadályozd az úton a közlekedést!
A házadhoz tartozó, de az úttestre belógó faágakat és egyéb környezeti elemeket távolítsd el!
Baj esetén biztosítsd a tűzoltók akadálymentes bejutását ingatlanodra!
Ha az úton bármiféle akadályt észlelsz, amelynek az eltávolítása nem a te dolgod, értesítsd a megfelelő hatóságot!
Amennyiben egy nehezen megközelíthető helyen történt a baj, segítsd a tűzoltók munkáját azzal, hogy odavezeted őket!

Tegyünk mindannyian a biztonságunkért, baj esetén pedig azonnal hívjuk a 1️⃣1️⃣2️⃣-es segélyhívó számot!

Fotó: Szabó-Bisztricz Anett tűzoltó százados, Szolnok http, Pál András címzetes tűzoltó százados - Keszthely http, Marcali HTP, Gödöllő HTP / A képek illusztrációk

Szélsőségesen elfogult a gyermekvédelmi törvény brüsszeli támadása

️ Az uniós bíróság főtanácsnoka kapcsán megkérdőjelezhető az egyébként kötelező pártatlanság

2024-ben az Amnesty International egy…

Remélem minden ellenzéki kipihente magát valamelyik luxus wellnessben a hosszú hétvégén. Ma már munkanap. Kezdhetitek hirdetni mekkora a "mélyszegénység"

Ukrajna EU tagságával nekünk gazdáknak annyi kérdés maradna, hogy egyáltalán vessünk-e valamit? Mert akkora konkurenciával nem tudjuk felvenni a versenyt.

India szénvállalata bejelentette: 30 korábban bezárt bányát állít üzembe és legalább 5 újat létesít.
Itt az ideje beismerni: a klímaharc nem Európában fog eldőlni.

A terrorszervezet állhat Greta Thunberg akciója mögött? Miért dobták a tengerbe mobiljaikat és laptopjaikat az aktivisták az izraeli haditengerészek érkezése előtt??

Ukrajna jelenlegi vezetése folyamatosan barátságtalan gesztusokat tesz Magyarország irányába és a magyar érdekekkel szemben cselekszik. Ezt követve az Európai Unióban is Magyarország ellenfeleként…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média