Az EU országai megállapodtak az idei télre vonatkozó gázvészhelyzeti tervről. A cél 15 százalékos gázmegtakarítás. A terv azonban számos kivételt is tartalmaz. A német gazdasági államtitkár az EU - Magyarország kivételével - szolidaritását dicséri.

Sven Giegold gazdasági államtitkár szerint nagyon egyértelmű volt a döntés az energiaügyi miniszterek ülésén. "Óriási többség, egyedül Magyarország volt ellene" – írta a Twitteren a zöld politikus, példátlan lépésként értékelve az uniós gáztakarékossági szabályozást.

A rendelet szövege szerint, amely a Német Sajtóügynökség rendelkezésére áll, a terv az EU Bizottság javaslata szerint a nemzeti fogyasztás 15 százalékos önkéntes csökkentését írja elő 2022. augusztus 1. és 2023. március 31. között .
Ezen túlmenően lehetőséget kell teremteni arra, hogy messzemenő ellátási szűk keresztmetszetek esetén uniós riasztást indítsanak el, és kötelező érvényű megtakarítási célokat tűzzenek ki.

A kötelező megtakarítási célokra vonatkozó bizottsági javaslathoz a 27 EU-tagország közül 15-ből álló csoport jóváhagyása szükséges. Ráadásul ezek együttesen az Unió teljes lakosságának legalább 65 százalékát teszik ki.

️Nő a feszültség Kína és az Egyesült Államok között Tajvan körül is!

☝️Tajvan de facto független államként funkcionál, azonban Peking a saját tartományának tekinti, így Pelosi tervezett útját is Kína…

Fáról vaskarika

Tudtátok, hogy van faápoló verseny

A VIII. Faápoló Magyar Bajnokság 2022. július 22-24-e között zajlott a szegedi Füvészkertben.

Ahol úgy eldobta a Fegyverneki (Fanyűvő) Máté a…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média