1946. január 19-én hagyta el az első vonat Magyarországot, amely az elüldözött német lakosságot szállította Németországba. Ők mind a kollektív bűnösség elvének áldozatai lettek, igazságtalanul vádolták meg és fosztották meg őket vagyonuktól.
2012-óta hivatalos emléknap, hogy ne felejtsük el őket, akiket ilyen súlyos igazságtalanság ért.
/posztok.hu
️





Lengyel Róbert polgármester úrnál tett látogatásom egyik témája a siófoki uszoda projekt volt. 


