️ Azt hitted, hogy csak a "fideszes oligarchákra" csaphat le a Vagyonvédelmi és Visszaszerzési Hivatal? Akkor jól figyelj, mert te is lehetsz áldozat!
Hazatértem Londonból, az ARC - The Alliance for Responsible Citizenship konferenciáról.
Néhány nap alatt számtalan régi baráttal és új szövetségessel találkoztam a Közel-Keletről, Afrikából, Európából és Észak-Amerikából. Egyházi vezetőkkel, humanitárius szereplőkkel, közéleti gondolkodókkal és olyan emberekkel, akik a saját életükben is megtapasztalták a vallási üldöztetést.
Újra megtapasztaltam: a magyarok szolidaritását az üldözött keresztényekkel továbbra is nagyra becsülik szerte a világban. Ez büszkeségre adhat okot, büszkeségre ezekben még ezekben a napokban is, amikor azt látjuk, hogy a fővárosunkban nemzeti lobogónkat cserélik le, vagy hajítják a Dunába.
Az is világossá vált, hogy a keresztény szolidaritás nem egy intézményhez vagy egyetlen országhoz kötődik. Nemzetközi közösség, amelyet közös értékek, személyes kapcsolatok és kölcsönös tanúságtétel tart össze.
A Közel-Kelet és Afrika keresztényei ma nemcsak segítséget kérnek tőlünk. Sokszor ők emlékeztetnek bennünket arra is, milyen értékeket kell megőriznünk Európában: az emberi méltóságot, az élet tiszteletét, a hit bátor megvallását és a reményt.
Köszönöm mindenkinek, akivel Londonban találkozhattam.
A munka folytatódik. Lengyel barátaink meghívtak, hogy beszámoljak a küldetésünkről. A következő állomás: Varsó!
/posztok.hu


