Egy évvel ezelőtt hunyt el Alasdair MacIntyre skót-amerikai erkölcsfilozófus, akinek egészen sajátos életpályája a keresztény szocializmustól a marxizmuson át a klasszikus filozófiáig, majd végezetül a katolicizmusig vezetett.

Leginkább 'Az erény nyomában' (After Virtue) című műve tette ismertté, amelynek címe kettős jelentést hordoz: egyrészt arra utal, hogy lezárult az erények korszaka, másrészt arra hív, hogy újra felfedezzük és megragadjuk az erény fogalmának mai érvényességét.

MacIntyre híres hasonlata szerint ma egyfajta posztapokaliptikus állapotban élünk, ahol csupán töredékesen maradtak fenn a korábbi erényfelfogások. Feladatunk ezért az, hogy visszataláljunk azokhoz a hagyományokhoz, amelyek az erényről való gondolkodást még teljes egységében őrizték meg.

„A jó emberi élet a jó emberi élet keresésével eltöltött élet, és a kereséshez szükséges erények tesznek bennünket képessé annak megértésére, hogy ezen kívül mi még a jó emberi élet.”

Jó reggelt mindenkinek ️ tegnap nagyon esemény dús este volt. Rengeteg jó emberrel találkoztam. Ma úgy érzem, még mozgalmasabb napom lesz.

Igyekszem mindenről beszámolni nektek. Nagyszerű…

Az oroszokat miért nem zavarja, hogy az USA meghasítja az OPEC-et? Na és miért mutat meg ez meglepően sokat a világ átalakulásából?

IGEN EGY VASALÓDESZKÁRA CSERÉLTÉK A HÁZELNÖKI SZÉKET!!! ÉÉÉS??? ☝️ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉSSS???

TÉNYLEG EZ A LEGNAGYOBB PROBLÉMÁTOK??? TÉNYLEG???

Ott áll a SZIGMINISZTERELNÖK a történelem színpadán és TI……

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média