Mi más lehetett volna a tegnapi KAKTUSZ témája, mint az országgyűlési választás eredménye?
Gerő András és G. Fodor Gábor a szokásos szúrós gondolatokkal tűzdelve értékelik az eseményeket!
👉A…
Nem értitek ugye?
Látom, a baloldalon súlyos gondot okoz, hogyan lett újra kétharmad, milyen a mi oldalunk, honnan, miként lehetne halászni legközelebb vidéki szavazatokat.
Az erőfeszítés azonban hasztalan. Hogy miért, arra egy régebbi írásommal válaszolok:
‐‐-----‐-------
Vagyok, aki vagyok. Neked viszont fogalmad sincs, ki vagy.
Nem, nem akarok veled megegyezni semmiről.
Beszélgetni sem szeretnék, ha nem muszáj.
Nekem a vidék, neked a Pozsonyi út. Nekem a csend, neked a zsivaj. Nekem a horgászverseny, neked az alternatív színház. Nekem az Alföld, neked Alföldi.
Enyém a valóság, tiéd a látszat. Enyém az antikvárium, tiéd a Tumblr. Enyém a szex, tiéd a pornó. Enyém az asztaltársaság, tiéd a flashmob. Enyém a publicisztika, tiéd a blogolás. Én már otthagytam a Facebookot, te ott élsz.
Én fröccsöt iszom (ittam), te belga sört. Én füvet nyírok, te füvezel. Én olykor kötök nyakkendőt, te zakót sem veszel.
Nekem a piros-fehér-zöld, neked a szivárványszínű. Nekem a zöld-fehér, neked még csapatod sincs. Nekem a gólöröm, neked a dühroham, ha győznek a magyarok.
Nekem Erdély, neked Románia. Nekem Mátyás király, neked Eörsi Mátyás. Nekem az aradi vértanúk, neked az Aradi utca. Nekem 1956, neked 1957. Az én apám a szabadságharcos, a te apád a gyilkos oldalon. Én azt hallottam otthon, hogy a kommunisták gazemberek, te azt, hogy hősök. Mi Szabad Európát hallgattunk, ti Kádárt Jánost május 1-jén. Ti kétségbeestetek 1989-ben, mi fellélegeztünk.
Nekem A hét mesterlövész, neked a Salo, avagy Sodoma 120 napja. Nekem Michael Corleone, neked a két egymásra gerjedő cowboy. Nekem Koszta József, neked Hermann Nitsch. Nekem a P. Mobil, neked Müller Péter Sziámi. Nekem Németh László, neked Nádas Péter. Nekem Móricz, Mikszáth és Tömörkény, neked Krasznahorkai, Závada és Karafiáth.
Nekem Magyarország a fejemben van, neked térkép e táj. Nekem mindenütt barátok, neked mindenütt ismeretlenek. Nekem Magyarkanizsa, Kispiac, Köröstárkány, Zetelaka, Beregszász és Komárom, neked senki és semmi a Kárpát-medencében.
Én büszkén itthon, te alázatosan Londonban. Nekem mindenütt jó, de a legjobb itthon, neked mindegy. Nekem a honvágy, neked a nyelved hátrafelé öltögetve. Nekem kelet és nyugat, neked csak nyugat.
Nekem Isten, neked önmagad. Nekem a kötelességek, neked a jogok. Nekem a haza, neked az állam. Nekem az ember, neked a lakosság. Nekem a beszélgetés, neked a statisztika.
Nekem a rend, neked a bomlás. Nekem a hagyomány, neked a forradalom. Nekem a szakralitás, neked az olcsó izgalmak. Nekem az ész és a szív, neked a gyomor és a könyök.
Az én barátaim gazdálkodók, katonák, erdészek, vadászok, a tieid szociológusok és lakásfoglalók. Nekem a magyar nyelv, neked az affektálás. Nekem a lövészklub, neked a kommentelés. Nekem a hadsereg, neked apuci elintézte, hogy otthon maradj.
Nekem a saját főztöm, neked gyorsétkezdék. Nekem a vasárnapi ebéd, neked két falat a mozgólépcsőn. Nekem a család, neked a magány. Nálam a kutya házat őriz, nálad élettárs. Én szomszédolok, te azt sem tudod, ki lakik melletted.
Nekem a hit, neked a hitetlenség. Nekem az akarat, neked az ötletelés. Nekem a tisztelet, neked a pimaszság.
Nekem a népszerűség, neked az irigység. Nekem a nevetés, neked a vicsor. Nekem az örök élet vágya, neked a földi élet vágya.
Vagyok, aki vagyok. Neked viszont fogalmad sincs, ki vagy.
Miért, miről is kellene beszélgetnünk?
Én jobbra, te balra, oké?
Forrás:Szentesi Zöldi László
Mi más lehetett volna a tegnapi KAKTUSZ témája, mint az országgyűlési választás eredménye?
Gerő András és G. Fodor Gábor a szokásos szúrós gondolatokkal tűzdelve értékelik az eseményeket!
👉A…
Szó bennakad, lehelet megszegik...
Látom, a baloldalon súlyos gondot okoz, hogyan lett újra kétharmad, milyen a mi oldalunk, honnan,…
Bucsáról...
Avagy, az óhatatlan veszteségek.
.
Mindenekelőtt azzal kezdeném, hogy - még bőven Majdan előtt - jártam Bucsában. Nem egy túl érdekes városka Kijevtől északnyugatra. De ezt hagyjuk is.
.
A…
Munkába indultak, vagy iskolába, esetleg bevásárolni? Nem tudjuk meg, soha nem érnek már oda.
Tragikus baleset történt ma reggel Mindszentnél.
Vonat és kisteherautó ütközött Mindszent belterületén, a…
Én azt mondom, Áky, fejtsed megfele, eddig is nagyon bejött
️🥰
️
A baloldal rájött a vereség okára.
Rossz volt vasárnap az idő.
Ottó barátom kiváló cikkét ajánlom olvasásra!
Nahát :D Mintha ezt már mondanánk egy ideje