2024.Párizs.
Az olimpia egy képen.
Nem áll le a pali, így sajnos én sem tudok.
Hont András a napokban több posztot is közölt Magyar Péterrel kapcsolatos témákban. Közös jellemzőjük mindössze annyi volt, hogy kis idő elteltével megjelent maga Xanax kapitány, hogy eligazítsa a komplett komment szekciót arról, hogy mit is kell gondolniuk "őfőméltóságáról!
Ezt végigböngészve kedvet kaptam egy kis kutakodáshoz kedvenc Péterünk személyiségével kapcsolatban. Többek között ezt találtam!
Szerintetek mi az ami nem stimmel?
Először egy kis nárcisztika teszt:
Teszt.
A 9 kritériumból 5-öt kell kipipálni ahhoz, hogy a diagnózis felállítható legyen. Ezek röviden, a teljes részletezés igénye nélkül:
1. nagyzolás,
2. hatalomvágy,
3. irigység,
4. figyeleméhség,
5. az elismeréstől való függés,
6. felsőbbrendűség érzése,
7. mások kizsákmányolása,
8. arrogáns viselkedés
és az empátia teljes hiánya.
A nárcizmus hét főbűne Hotchkiss szerint:
Szégyentelenség: A szégyen az, ami a kóros nárcizmus mögött rejlik. Ezt az érzést nem képesek egészséges módon feldolgozni.
Mágikus gondolkodás: A nárcisztikusok tökéletesnek látják magukat, ehhez torzításra és illúzióra van szükség: ez a mágikus gondolkodás. Alkalmazzák a projekciót is, hogy a szégyent másokra vetítsék.
Arrogancia: Úgy tudják visszanyerni önbecsülésüket, ha másokat leértékelnek.
Irigység: Úgy biztosítják felsőbbrendűségi érzésüket másokkal szemben, hogy azok képességeit lekicsinylik.
Jogosultság: Úgy érzik, hogy különleges bánásmódra jogosultak, előzékenységet érdemelnek, aminek oka, hogy magukat rendkívülinek látják. Ha valaki ezt kétségbe vonja, az illető a nárcisztikus egyén szemében kellemetlen, alkalmatlan embernek tűnik fel. Az akaratukkal szembeszegülés dühkitöréshez vezethet.
Kizsákmányolás: Másokat többféleképp kizsákmányolnak, anélkül, hogy az érzéseiket, érdeklődésüket tiszteletben tartanák. A másik embert gyakran alárendelt pozícióban tartják, amiből a menekülés nehéz, vagy épp lehetetlen.
Elvétett határok: Nem észlelik határaikat, azt, hogy a többi ember különálló, és nem saját maguk kiterjesztései. A többi ember azért létezik a nárcisztikusok szerint, hogy az ő igényeiket kiszolgálja. Akik ezt megteszik, azokat saját maga részének tekinti, ezeknek az embereknek eleget kell tenniük elvárásainak. A nárcisztikus emberek elméjében nincs határ önmaguk és a többi ember között.
Szóval?