Itt van kedves kollégám, Cecília Friderics polgármester asszony hozzászólása is. Jól kiegészítettük egymást! Nagyon fontos, hogy abban az áradatban legyen egy-két bátor hang is, különben ott marad a levegőben a sok hazugság, és ott marad a magyarok ledorongolása. Szeretnénk megérni, hogy a józan ész hangjait ne csak a folyosón hallhassuk, hanem végre nyilvánosan is. Egyelőre azonban tombol az őrület.

Az Európa Tanács Helyi és Regionális Önkormányzati Kongresszusának elsőszámú feladata az Önkormányzatok Európai Kartájának megvalósulását figyelni a 46 tagállamban. Az emberi jogok helyzetét is figyelemmel kísérik. Lassan ötödik éve veszek részt a magyar delegáció munkájában és eddig nagyon üdítő volt a különböző országok eltérő szemléletű önkormányzati vezetőivel eszmét és tapasztalatokat cserélni, tanulni és megismerni jó gyakorlatokat a személyes beszélgetéseken. Sajnos mára az ideológia vezérli a hozzászólások és a kongresszus napirendje idejének túlságosan is nagy részét. Ma éppen a budapesti főpolgármester úr előadását hallgattuk, amelyben a kongresszus egy olyan torz képet kapott a magyar önkormányzatokról, hogy itt aztán mekkora elnyomás van, kivéreztetik az önkormányzatokat és milyen elnyomást jelent a gyermekvédelmi törvény a különféle beállítottságú csoportok számára.

Az egyensúly, az igazság és a hitelesség kedvéért fel kellett szólalnom. Magyar Anna, a Csongrád Vármegyei Közgyűlés tagja, szintén hozzászólt, kommentben a hozzászólásának a linkje. Megdöbbentő volt hallani hogy a hozzászólásomban szereplő példák országainak képviselői akarnak minket kioktatni. Pont, ahol a túltolt ideológiák miatt esnek szét a társadalmak.

Én csak egy falusi polgármester vagyok, de nagyon rossz érzés megtapasztalni, hogy az ideológia jegyében hogyan verik szét a sok kis értékes emberi kapcsolatokból, aprólékos munkával készült hidakat magasabb politikai szinteken és a nemzetközi térben. Pontosan a helyi közösségekben fenn kell tartanunk a párbeszédet, a jóindulatot és a kommunikációt egymással. Miért nem lehet elfogadni, hogy rengeteg értékes dolgot tudunk pl helyben együtt csinálni, annak ellenére, hogy eltérő a világnézetünk?

Természetesen nem hallgathattam el, hogy ebben a „szörnyű” elnyomásban mennyit fejlődött a mi településünk.

A hozzászólásom:

Tisztelt Képviselők, Jelentéstevő Asszony és Polgármester Úr!

A gyülekezés és véleménynyilvánítás szabadsága Magyarországon alkotmányos jog, amelyet mindenki gyakorolhat – ennek ellenére a közelmúltban ezt egyesek megkérdőjelezték.

A Budapest Pride esemény zavartalanul, erőszak és korlátozás nélkül zajlott le, a résztvevők szabadon és biztonságosan vonulhattak az általuk választott útvonalon. A rendőrség kiváló munkát végzett. Ezzel szemben idén nyáron Berlinben – a nemzetközi queer pride rendezvényen (2025. július) – antiszemita csoportok agresszíven beavatkoztak a felvonulásba, a rendőrségnek fizikai erőszakot kellett alkalmaznia és fel kellett oszlatnia a tömeget.

Ezzel szöges ellentétben: múlt hétvégén Budapesten közel kétszázezer ember – kormány- és ellenzéki szimpatizánsok egyaránt – vonult az utcákon anélkül, hogy egymásnak estek volna. Ez, tisztelt kollégák, a béke, a szabadság és a tolerancia megnyilvánulása.

A 2021-es gyermekvédelmi népszavazás – amelyet a szavazó állampolgárok 97%-a támogatott – eredményeként született meg a Gyermekvédelmi Törvény, amely kimondja, hogy kisgyermekek nem férhetnek hozzá szexuális tartalmakhoz közterületeken és gyermekintézményekben. A törvény egyensúlyt teremtett a gyermekek jogai és a gyülekezési jog között, a gyermekek javára, mivel ők a legkiszolgáltatottabbak.

Aggódom amiatt, hogy nemzetközi civil szervezetek, például Antifa aktivisták érkeznek Budapestre, hogy békés lakosokat bántalmazzanak, és súlyos sérüléseket okoznak nekik. Aggasztó az is, hogy nemrég Kelet-Londonban nőket zártak ki egy jótékonysági futásból, vagy hogy Marseille-ben betiltottak egy kereszténységről szóló filmet a mozikban pusztán annak keresztény tartalma miatt. Ez kettős mérce!

Magyarország a béke, a biztonság és a szabadság paradicsoma.

Rövid visszajelzés a magyarországi önkormányzatok helyzetéről. Polgármesterként 15 éve töltöm be hivatalomat.

A kormány családbarát intézkedéseinek köszönhetően a településünk demográfiai szempontból pozitív irányba fordult, az elmúlt öt évben nőtt a születésszám.

2000 fő feletti településként fejlesztettük közszolgáltatásainkat: óvodánk és iskolánk megtelt, bölcsődét építettünk, alapellátó egészségügyi intézményrendszert fejlesztettünk, utakat, közparkokat, három játszóteret építettünk, és sok-sok további fejlesztést valósítottunk meg. 2010 óta az önkormányzat vagyona tízszeresére nőtt. Igen, a tízszeresére. A fejlesztések többségét a magyar kormány támogatta, másokat az EU finanszírozott, néhányat pedig saját forrásból valósítottunk meg. Ennek megfelelően költségvetésünk is folyamatosan növekszik.

Összefoglalva: az önkormányzati ügyek intézése nem igényel ideológiát. Karácsony Gergely főpolgármester úrnak olyan toleráns és békés Budapestet kívánok, amilyen eddig is volt.

Köszönöm a figyelmet!"

️ Gelgő! Először is fel kellene nőnöd. Tudod, mi is befizetjük a kötelezőket, neked is be kellene.
Másodszor, lenne pénzetek ha nem költenéd el a haverokra.
Harmadszor, akinek volt pénze prájdot…

A lengyeleknek sajnos végképp elgurult a gyógyszerük. Pedig nagy szükség lenne rájuk, hogy vissza lehessen rángatni az Európai Uniót a háborús szakadékból.

️ Néhány megdöbbentő nyilatkozat az elmúlt…

Az EURÓT csak a szegény országok vezetik be? Kell nekünk? / ELEMZÉS
Infláció, válság, megszorítás – és egy valuta, ami már nem bírja el Európa terhét. Az euró évtizedekig a stabilitás szimbóluma volt, ma viszont egyre több ország roskadozik alatta. Vajon egy hibás…
Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média